Buďte hygge a mějte život veselejší

Vidíte sklenici spíše poloplnou než poloprázdnou, ze starostí se snažíte vybruslit s lehkostí, nadhledem a úsměvem na tváři, protože do života prostě větší či menší zádrhely prostě patří. Berete život takový, jaký prostě je a nehroutíte se nad každým zakopnutím. Snažíte se i s povinností si udělat zábavu nebo je alespoň splnit s úsměvem na tváři, protože s tím jde všechno lépe. Rádi a často si uděláte čas jen sami na sebe a umíte odpočívat. Milujete teplé deky, teplo domova, knihu, čaj a na nohou teplé huňaté ponožky. Pak už hygge jste a jste vlastně šťastní lidé.

deka na křesle

Co je hygge styl a kde se vzal

Hygge styl, je forma životního stylu, jaký žijete nebo můžete žít. Znamená to, že si umíte udělat život šťastnější a spokojenější. Také jde o to, že z každé i té příjemné nebo nepříjemné situace v životě si umíte udělat situaci nějakým způsobem příjemnou. Vlastně pokud jste hygge neměli byste být nikdy úplně nešťastní. Jde o to, si ze všeho vzít hlavně to dobré a umět to využít pro svůj prospěch. A ono to opravdu funguje. Stačí se přimět jinak nad věcmi přemýšlet a změnit svůj postoj na negativní věci. Člověk se pak logicky bude cítit lépe a bude se svým životem spokojený, i když třeba nejde všechno podle jeho prvotních plánů. Zastánci tohoto stylu, také umějí odpočívat, mají rádi teplo domova, svíčky, teplé věci a k jednomu se znaků hygge patří teplé ponožky, kniha a čaj.
čtení se psem

Tento styl se do světa rozšířil z Dánska. Dánové jsou národ známý tím, že jsou považováni za jedny z nejšťastnějších lidí na světě. A tak inspirují lidi po celém světě, aby to tak také měli. A tak se jejich styl života rozšířil do povědomí lidí po celém světě a pomocí nich se snaží nalézt ten svůj klíč k úspěchu a štěstí. A záleží to na každém člověku individuálně. Musíte uklízet, ale vůbec se vám nechce, nemáte na to čas ani myšlenky. Omyl, podle hygge, berte úklid jako očistu nejen bytu ale i sami sebe, uklízejte, protože je to potom doma hezčí a příjemnější, úklidu si pusťte svou oblíbenou hudbu, s vysavačem si zatancujte a u utírání prachu si třeba zpívejte. Nepříjemná povinnost vám uteče jak voda, navíc budete mít skvělý pocit a odreagujete se. Stejně by vás úklid neminul a tak, když ho pojmete jinak než jako povinnost a s úsměvem, ještě z toho vy utržíte. A tak je to podle hygge se vším. Zkuste to, určitě se vám to zalíbí a váš život bude lepší, kvalitnější a radostnější.

Nedovolte, aby Vám peníze zničily vztahy


Každý z nás jistě v životě otkal spousty lidí různých charakterů i temperamentů. Ať už to byla ve škole, v práci či v zájmovém kroužku. U některých z nich jsme si v té době byli téměř jisti, že jsou to naši přátelé až nadosmrti. Jak ale čas ubíhal, změnily se i podmínky, ve kterých jsme začali žít, a to nás oddělilo. Většina z nás má však stále několik stabilních přátel, kteří zůstali a udělají si na nás čas v jakékoliv době. Jedním z důležitých důvodů, který lidi rozděluje, jsou bezesporu peníze. Ač se to nemusí zdát, peníze mohou někdy nadělat více škody, než užitku. Paradoxně nejhorší pro lidské vztahy je rychlé zbohatnutí. Mnoho lidí si totiž s velkým majetkem nedokáže poradit a je to pro něj paradoxně spíše přítěž, než požitek.
losovací hry


Za příklad si dejme třeba velkou výhru v loterii. Člověk ve chvíli oznámení výhry má samozřejmě radost, nicméně tento stav u většiny lidí vyvolá pořádnou dávku závisti. A to i lidí, od kterých byste to nikdy nečekali.
bankovky 50e


Velké peníze člověka změní, ať chce, či ne. Ne nadarmo se říká, že čím více peněz člověk má, tím více jich chce. Kolikrát v životě jste si řekli, že kdybyste měli desetkrát tak větší plat, jak byste pomáhali chudým a nemocným? A takto bohatí lidé skutečně existují, nicméně žádná velké dobročinnost se dost často nekoná. Člověk si totiž velmi snadno zvykne na nový standart a i takový peníze jsou pro něj často malé.
chudoba


Často se tak stává, že člověk, který má na účtu miliony je lakomější, než kdejaký chudák. Čím více peněz máte, tím větší starosti o to, aby Vám je někdo neukradl nebo se nerozkutálely.


Nač byste jezdili s přáteli na chatu do Krkonoš, když máte na to, abyste jeli na měsíc do luxusního hotelu na Bali. A jsme u jádra problému. Lehce můžete ztratit letité přátele, proto i v případě, že jste byli šťastlivec, či jste se vypracovali na pozici bohatého člověka, pamatujte na to, co Vás dříve činilo šťastnými, i když to nebylo nic luxusního. Ovládejte peníze a nedovolte, aby peníze ovládaly Vás.


Co zažene jarní únavu?

Nejspíš byste si mysleli, že na jaře má každý elánu a energie na rozdávání. Ovšem opak bývá velice často pravdou. Jak to? Vždyť s krásným obdobím by přeci měl mít každý dobrou náladu, tak proč se většina z vás cítí vyčerpaně? Jarní únava na sebe nenechala dlouho čekat, a tak hned s prvním sluníčkem klepe na dveře. Co tedy dělat, abyste ji rychle zahnali?
čtení na procházce
Až se jaro zeptá…
Jarní únava je povětšinou následek toho, co jste dělali v zimě. V zimě totiž většina z vás nechce opouštět teplíčko domova, a to se podepisuje na tělesné i duševní kondici. Chybí vám nejen pohyb na čerstvém vzduchu, ale máte také nižší přísun vitamínů a minerálů, a tím oslabený imunitní systém. A ke konci zimy, když už nastupuje jaro, je tělo unavené z toho nicnedělání, že se není čemu divit, když se dostaví jarní únava. Je tedy potřeba, abyste svůj organismus na jaře opět nastartovali.

Jarní únavou netrpíte jen vy
Podle výzkumů trpí jarní únavou až čtvrtina populace. Postihuje především ženy, které jsou náchylnější až čtyřikrát více než muži. Výjimkou nejsou ale ani děti.
kecky s kytkou
JAK SE S JARNÍ ÚNAVOU VYPOŘÁDAT
·         Nečerpejte slunce
Protože je jarní únava důsledek nekolikaměsíčního nedostatku slunečních paprsků, využijte toho, že zase na jaře začíná svítit, a buďte co nejvíce venku. Sluneční paprsky vás nejen pohladí po duši, nedodají vám také potřebný vitamín D i hormon radosti, který skvěle umí bojovat s únavou.

·         Zbavte své tělo jedů
V zimě málokdo zobe ovoce a zeleninu. Přiznejte si, že raději u televize baštíte brambůrky. To má však za následek hromadění toxinů v těle, kvůli kterým se pak cítíte unavení. Na jaře proto postupně přivykejte své tělo lehčí a zdravější stravě. Tmavé maso nahrazujte rybami, přidávejte ovoce a zeleninu. Vyzkoušet můžete i postní dny, kdy si odpustíte kávu, sladkosti, alkohol, maso a uzeniny.

·         Energii vám vrátí pohyb
Jarní počasí přímo láká k procházce. Je také čas vyndat ze skříně kolečkové brusle, a ze sklepa kolo. To vše napomůže získat ztracenou kondici a energii.

Pokusme se odpustit člověku, který nám ukřivdil


Schopnost odpustit je velice osvobozující, jak pro nás samotné, tak pro člověka, který nám ublížil. Můžeme se pokusit o odpuštění. Nepůjde to hned a najednou, přesto bychom se o to snažit měli. Přinese to svobodu jak tomu člověku, tak hlavně nám samotným. Cítíme-li k někomu hněv a zášť, tak nás tím v podstatě jakýmsi způsobem vlastní. A to přece nechceme.

Nejprve se na dotyčného člověka usmějeme a řekneme mu, že mu odpouštíme. Povíme mu, že budeme šťastní, když bude s námi. Když se bude smát, řekneme mu, že je sám a sám a plný jedu a že s ním bude jen ten, kdo mu odpustí.

Tomu člověku dáváme tímto do rukou volbu rukou volbu a možnost, aby se změnil a šel za svým srdcem. Když to pochopí, stává se to dobrým činem a máme zase o kousek karmy méně. Navíc má tento skutek za následek, že se zloba a nenávist k sobě nevrací a nemohou tudíž škodit.

Odpuštění se nedá vyprosit

Odpuštění je znakem milosrdenství a pokory. Vyžaduje také mnoho bolestivých dní, let a někdy i staletí. Odpuštění se nedá ani vynutit a nedá se ani koupit. Odpuštění trvá po celou dobu, co existuje lidský hřích a je společně s moudrostí jediné umění. Není ani jednoduché, a není ani zadarmo. Odpustit bychom se měli pokusit co nejdříve a co nejsrdečnější, protože jinak naše bolest z křivdy stále trvá.

Odpustit celým srdcem druhému

Odpuštění je činem osvobození. Člověka, který nám ublížil, tímto zbavujeme negativních vazeb, které mezi námi jsou. Dáváme tím najevo, že už proti němu nic nemáme.  Navíc odpuštěním osvobozujeme sami sebe od těžké role ublíženého, jsme v roli oběti. Dokud neodpustíme těm, kteří nás zranili, bereme je všude s sebou a vláčíme je jako těžký náklad. Odpuštění tudíž neosvobozuje pouze ty, kteří nám ukřivdili, ale také nás. Je to cesta ke svobodě.

Zároveň je i pro tohoto člověka přijetí odpuštění obtížné. Je velice těžké přiznat, že bez našeho odpuštění je stále vázán k tomu, co se mezi námi stalo a že jenom my jej můžeme osvobodit.

Z jakých důvodů jsou muži nevěrní

V dnešní době je velmi typická žárlivost. Kdo by také nebyl žárlivý, když se musí strachovat, aby mu jeho muže nepřebrala jiná. Často ale žárlivost vede jen ke zbytečným hádkám a rozchodům. Někdy se ale může stát, že přijdete na něco, co by možná bylo lepší ani nevědět.
trefený amorem

Po celém světě se dělalo mnoho průzkumů na otázku, proč jsou vlastně muži svým ženám nebo přítelkyním nevěrní. Divili byste se, ale některé odpovědi byly docela šokující.


Jedním z důvodů, proč jsou muži nevěrní je například to, že si nepřipadají dostatečně sexy pro své partnerky. Tak jako my ženy i muži potřebují obdiv a chválu od své manželky a pokud jej nedostanou doma, hledají jej jinde.

Dalším důvodem je, že si muži připadají, jako bychom je vůbec nepotřebovaly. Muži moc nemají rádi, když je jejich partnerka oblíbenější, úspěšnější a vydělává více peněz. Raději si najdou nějakou milenku, která jej bude potřebovat.

Napadlo vás někdy, že může mít špatný vzor? Možná viděl nevěru u svých rodičů a tak má k ní také sklony. Není ale pravda, že by zrovna špatný vzor v tomhle případě měli jen muži.


Možná mu nedáváte dostatek volnosti. Pokud ji nemají, utíkají za jinou. Otázkou zůstává, jak poznat tu pravou míru.

Velmi častým důvodem je, že vám to spolu nefunguje v posteli tak, jak by mělo. Pokud ho neustále odmítáte s tím, že vás bolí hlava a podobnými výmluvami, je možné že radši půjde za jinou.


Pamatujte si, že nikdy nesmíte spoléhat na to, že i když vám váš partner tvrdí, že by vás nikdy nepodvedl, že to jednou opravdu neudělá. Říká se, že nevěry v životě nejsou schopni jen 2% mužů, což je opravdu velmi málo.
obtisk rtěnky

To, že vás váš muž podvádí, můžete například poznat podle toho, že už se s vámi netulí před spaním, jako to vždy dělal, nepolíbí vás před cestou do práce, už se neobjevují žádné dotyky ani nic podobného. Něco tady prostě nehraje.

Doufáme, že právě váš muž bude patřit k těm 2% a nikdy nebudete muset řešit problémy s nevěrou.

Cestování jako životní styl

Myslíte, že lze propojit cestování s prací a celkově se způsobem života? Vždyť, kdo by netoužil poznávat exotické země naší planety a přitom mít dostatečný příjem, aby si to mohl v příslušném komfortu dovolit.
 
My věříme, že existuje něco, co můžeme nazvat jako cestovní životní styl. Jaké rysy má takový styl života:

A.  objevování dálav – bytí věčně na cestách, znát všechna velká evropská letiště, vědět, kde je levnější taxík jak místní hromadná doprava,
B.  ochutnávání místních specialit – a pak často strávené noci na záchodech, živočišné uhlí je nejčastějším lékem na cestách,
C.  notebook a čtečka s foťákem jsou vždyprvní věci v batohu – bez objevování světa za hledáčkem fotoaparátu by to nešlo, knížky tahat na zádech prostě nelze a notebook potřebujete ke své práci,
D.  odloučení od rodiny a kamarádů – máte více jednorázových a virtuálních kamarádů než těch skutečných, opravdu není možné si volat denně a z Austrálie se na víkend domů neotočíte.
 
Zdají se vám výše jmenované rysy života docela pohodové a fajnové, pracovat na notebook s připojením na Internet a přes víkendy poznávat místní kuchyni a krajinu v hledáčku fotoaparátů. S rodinou se přece nevídáme, i když s nimi bydlíme v jednom městě. A ti nejvěrnější kamarádi nám přece zůstanou na celý život, nehledě kde se zrovna nacházíme.
 
Souhlasíme, že tento styl života je určitě pohodový, má spoustu kladných stránek, ale nic není jenom růžové, i zde narazíme na negativa. Ta musí existovat už z logického důvodu, jinak by cestoval každý z nás. Zmiňme alespoň některá z nich:

•   pocit samoty – pokud necestujeme ve dvou s partnerem, pak nevyhnutelně přijde,
•   pocit trvalé nejistoty – obvykle si musíme vydělávat jako živnostníci, tudíž je nutné si shánět zákazníky, nemáme nic jistého,
•   větší rizika v případě nemocí a úrazů– ačkoliv můžete mít sebelepší cestovní či zdravotní pojištění, na nemoc v zahraničí budete vždy sami, místní lékaři neznají váš chorobopis, který leží někde v šuplíku českého lékaře.
 
Je ale jenom na vás, zda pro vás převáží pozitiva nebo negativa tohoživotního stylu. Zvažte a podle toho volte vaše kroky.

Uspěchaný životní styl


Za okny tma, zvoní budík, vstáváte, po paměti se oblékáte, čistíte zuby a bez snídaně vyrážíte do nového dne. Na náměstí si kupujete ranní kávu, za chůze k ní přikusujete přeslazený croissant. Dorazíte do práce, kde až do obědové pauzy pobíháte mezi schůzkami s kolegy a odepisujete na e-maily.

V době oběda zhtnete pomalu “na stojáka” něco typického z českého menu – nejčastěji to bude asi smažák s hranolkami, v lepším případě caessar salát s majonézovou zálivkou. Odpoledne spěcháte z práce vyzvednout děti, nakoupit v nejbližším obchodě, kde dítku dáte raději do ruky kinder bueno, ať máte klid. Doma po klasické večeři v podobě chleba s něčím zapadnete unaveni k televizi s jedinou myšlenkou, ať děti nic nechtěji.
 
Připomíná vám předchozí odstavec nápadně vaše dny v posledních letech života? Možná byste ještě doplnili, že po večeři k té televizi si berete pytlík s brambůrkami a vydatně ho zapíjete coca-colou anebo skleničkami bílého vína. Někteří by k tomu navrch přidali ještě alespoň jednu krabičku cigaret, kterými začínají svůj den místo snídaně.
 
Řeč je tu o dnešním uspěchaném životním stylu života, kdy mnozí z nás se ženou za něčím, do čeho nás nutí dnešní spolešnost – kariéra, perfektní domácnost. Problém je, že se pak nestíháme zastavit, zregenerovat, natož kvalitně a zdravě najíst.
 
Jaké jsou rysy uspěchaného života:

•   špatné stravovací návyky – jídlo za chůze, nedostatek tekutin, vynechávání snídaně,
•   nedostatek času sám pro sebe – žádné vlastní zájmy, koníčky,
•   minimum sportování – snad jen chůze na zastávku a ze zasátávky, pokud nevlastníte auto, pak je to chůze na nejbližší parkovací místo,
•   trvalý pocit nespokojenosti plynoucí ze všech předchozích bodů – tělo prostě nedostává, co potřebuje, proto se brání.
 
Pokračováním v tomto stylu života se lidé často dostávají do fáze, že život nemá smysl. Začnou ho utápět právě v cigaretách, alkoholu. Objeví se i první deprese, které mohou vést až ke smutným koncům. Chcete takový život? Předpokládáme, že asi ne, tak zastavte a zhluboka se nadechněte.

Zdravý životní styl – ale nic se nemá pořehánět

Všichni víme, že je bychom se měli správně a pravidelně stravovat, tj. nejíst polotovary, vařit z kvalitních surovin obsahující bílkoviny (živočišné i rostlinné), zdravé tuky a složitější sacharidy, ne jednoduché cukry a trans-mastné kyseliny. Podobně jsme obeznámeni s tím, že denně se má pít dostatečné množství tekutin, zejména neperlivé čisté vody. O sportování ani nemluvě, to přece má být samozřejmostí zdravého životního stylu.
 
Ano, je určitě pěkné si denně dopředu chystat mističky se snídaní, obědem, večeří a dvěma zdravými svačinami. Stihnout alespoň jednou za dva dny pořádný trénink. Chodit spát zavčas a vydatně zregenerovat.
 
Nic se ale nemá přehánět. Nyní máme na mysli všechny ty nové životní směry, které se vyrojily jak houby po dešti a jejich přívrženci se nás snaží přesvědčit, že jen ten jejich je ten jediný správný a možný. Pojďme se na ně podívat blíže.
 

Paleo život a stravování

Paleo stravování je založeno na stravě, kterou měli k dispozici naši pra pra předci, tj. skládá se pouze z masných pokrmů, zeleniny, vajec. Zakázané jsou všechny známé přílohy (brambory, rýže, těstoviny), pečivo ale samozřejmě i veškeré pochutiny, sladkosti, alkoholické nápoje a i káva.
Přívrženci paleo stravování často společně sportují v tzv. HEAT a crossfit programech, kdy cvičí s kettlebally, s vlastní váhou těla v rychlém sledu střídání cviků.
 

Vegetariánství a veganství

Co je to vegetariánství a veganství snad ani nemusíme vysvětlovat. V prvním případě jsou ze stravy vyloučeny všechny masné výrobky. V případě, že se chcete nebo jste veganem, pak se nebudete stravovat ani produkty, které se vyrábí či získávají ze živých tvorů, tj. veškeré mléčné výrobky, ale i vajíčka.

Chlorella a ječmen

Možná jste měli možnost ochutnat nazelenalé tablety, které se v pravidelných časech a daném množství rozkousávají a mají nahořklou chuť. Jedná se o tablety chlorelly. Ta bývá často doplňována i popíjením nápoje z mladého ječmene nevábně vypadající barvy. Obě dvě “potraviny” by měly příslušně pročišťovat tělo před antioxidanty a jinými škodlivinami.
 
Je na každém z nás, co si vybere za směr, ale důležité je zůstat stát nohami na zemi a zvážit, zda už něco není vyhrocené. Zůstaňme tolerantní k okolí a nevnucujme jim ten náš styl jako ten jediný možný.


Bmi index

Pokud je něco, čeho chce v dnešní době docílit skutečně každý, pak je to dokonalá postava. Je to ale dobře? Pokud bychom byli všichni dokonalí, časem by to mohlo někoho omrzet.
Jestliže ale chcete mít postavu jako ze škatulky a nevíte, jak toho docílit, pak jestli je něco, co by vám mohlo pomoct, pak je to BMI index. Něco takového vám pomůže vypočítat, jaká by měla být vaše ideální váha.
Že nevěříte? Rozhodně byste měli. Můžete se o tom navíc přesvědčit a to na vlastní oči.zelená jablka
BMI index je skutečně něco, co dokáže více než pomoci. Aby ale mohly být dané výsledky co nejvíce přesné, je potřeba k tomu vyplnit dané kolonky, které se týkají věku, výšky, stávající váhy, typu postavy apod. Nejedná se ale o nic, co by bylo časově náročné. Zabere vám to opravdu jen pár minut.
Jestli bychom vám mohli něco poradit, pak rozhodně to, abyste používali pouze jednu jedinou stránku, kde je umožněno spočítat BMI index. Vzhledem k tomu, že v dnešní době existuje velká spousta stránek, které něco takového nabízejí, můžete se snadno setkat s tím, že každá stránka vám nabídne úplně jiný výsledek, z čehož budete mít naprostý zmatek v hlavě. Je tedy dobré, pokud budete používat pouze stránku jednu.
Index je možné vyhledat pomocí vašeho oblíbeného vyhledávače. Nejlepší na tom všem je to, že něco takového je skutečně zdarma, takže se nemusíte bát toho, že byste utratili velkou spoustu peněz jen za to, abyste se dozvěděli, jaká je vaše ideální váha.činka a jídlo
Rozhodně je něco takového dobré vědět alespoň pro zajímavost. http://www.svetkolemnas.info/novinky/zajimavosti
Můžete této možnosti velice jednoduše využít, dokud tady ještě je. Je ale potřeba se nebát zkoušet nové věci. Jak se říká, kdo nic nezkusí, nic nezažije. Stejné to je i v tomto případě.
Možná vás vaše ideální váha inspiruje k tomu, abyste se sebou něco udělali a něčeho takového docílili. Skutečně je to možné. Je ale potřeba chtít a také vytrvat.

Cesta plná překážek


Kdo rád cestuje, tak zajisté ví, jak je nepříjemné, když se na plynulé cestě najednou objeví překážky. Jedna se dá možná odstranit, ale co ty další? Možná má jedinec dost síly uklidit všechny a pokračovat dál v cestě. Co ale když síly dochází a místo toho přichází vyčerpání a únava? Přirozeně je dobré si zavolat někoho na pomoc. Stejné je to s překážkami, které se objevují v našich životech. Mnohdy jsou velmi těžké a vypadá to dokonce, že místo toho, abychom je odstraňovali, tak je spíš přitahujeme. Kde se jen berou? Proč jich je tolik? Proč zrovna já? A tak můžeme klást jednu otázku za druhou, bohužel bez odpovědi, která by uvolnila prostor pro další krok.

dívka, která poslouchá hudbu – má sluchátka v uších

Potíže nemusí mít původ v přítomnosti

Ačkoliv mnozí z nás nevěří na duchovní cesty a s nimi spojené komplikace, přesto je to realita. Mnohdy problémy a potíže, které se na nás valí ze všech stran a šíleným způsobem nás utiskují, vznikly dávno před naším narozením. Otázkou je, jestli je vůbec možné se jich zbavit, když trvají tak dlouho? Možná je jejich síla tak mocná, že máme touhu skončit s dosavadním životem. Možná je bolest tak velká, že léky nedokážou pomoci. Kdo ovšem něco podobného nezažil, neporozumí nikomu, kdo takovým stavem prochází. Odpovědi na tyto otázky jsou v podstatě dvě. Jedna špatná je, že stejně i když bychom se rozhodli pro to nejhorší a hledali vysvobození ukončením života, tak tahle bolest neskončí, naopak bude možná pronásledovat někoho dalšího. Dobrá zpráva je, že existuje řešení.
žena, která sedí na pokraji skály

Svoboda je nad všechny léky

Léky, které nám lékař předepíše, tak zajisté pomohou odstranit bolest nebo i příznaky nemoci, ale mají jeden velký problém, neumí totiž řešit příčinu. Tady skvěle pomůže regresní terapie Praha, kdy je tato technika zaměřena na problémy, které vznikly v minulosti a dokáže je v přítomnosti dokonale odstranit. Jedná se jak o fyzickou, tak psychickou stránku člověka. Svoboda přichází téměř ihned, jak se odstraní příčina. Člověk získá jiný pohled na situaci a v podstatě již nebude pracovat se stresujícími vlivy, ale naopak začne žít a užívat si života.