Cestování jako životní styl

Myslíte, že lze propojit cestování s prací a celkově se způsobem života? Vždyť, kdo by netoužil poznávat exotické země naší planety a přitom mít dostatečný příjem, aby si to mohl v příslušném komfortu dovolit.
 
My věříme, že existuje něco, co můžeme nazvat jako cestovní životní styl. Jaké rysy má takový styl života:
ledovce u hor
A.  objevování dálav – bytí věčně na cestách, znát všechna velká evropská letiště, vědět, kde je levnější taxík jak místní hromadná doprava,
B.  ochutnávání místních specialit – a pak často strávené noci na záchodech, živočišné uhlí je nejčastějším lékem na cestách,
C.  notebook a čtečka s foťákem jsou vždyprvní věci v batohu – bez objevování světa za hledáčkem fotoaparátu by to nešlo, knížky tahat na zádech prostě nelze a notebook potřebujete ke své práci,
D.  odloučení od rodiny a kamarádů – máte více jednorázových a virtuálních kamarádů než těch skutečných, opravdu není možné si volat denně a z Austrálie se na víkend domů neotočíte.
 
Zdají se vám výše jmenované rysy života docela pohodové a fajnové, pracovat na notebook s připojením na Internet a přes víkendy poznávat místní kuchyni a krajinu v hledáčku fotoaparátů. S rodinou se přece nevídáme, i když s nimi bydlíme v jednom městě. A ti nejvěrnější kamarádi nám přece zůstanou na celý život, nehledě kde se zrovna nacházíme.
letadlo na dovolenou 
Souhlasíme, že tento styl života je určitě pohodový, má spoustu kladných stránek, ale nic není jenom růžové, i zde narazíme na negativa. Ta musí existovat už z logického důvodu, jinak by cestoval každý z nás. Zmiňme alespoň některá z nich:

•   pocit samoty – pokud necestujeme ve dvou s partnerem, pak nevyhnutelně přijde,
•   pocit trvalé nejistoty – obvykle si musíme vydělávat jako živnostníci, tudíž je nutné si shánět zákazníky, nemáme nic jistého,
•   větší rizika v případě nemocí a úrazů– ačkoliv můžete mít sebelepší cestovní či zdravotní pojištění, na nemoc v zahraničí budete vždy sami, místní lékaři neznají váš chorobopis, který leží někde v šuplíku českého lékaře.
 
Je ale jenom na vás, zda pro vás převáží pozitiva nebo negativa tohoživotního stylu. Zvažte a podle toho volte vaše kroky.

4.4/5 - (5 votes)