Cestování jako životní styl

Myslíte, že lze propojit cestování s prací a celkově se způsobem života? Vždyť, kdo by netoužil poznávat exotické země naší planety a přitom mít dostatečný příjem, aby si to mohl v příslušném komfortu dovolit.
 
My věříme, že existuje něco, co můžeme nazvat jako cestovní životní styl. Jaké rysy má takový styl života:

A.  objevování dálav – bytí věčně na cestách, znát všechna velká evropská letiště, vědět, kde je levnější taxík jak místní hromadná doprava,
B.  ochutnávání místních specialit – a pak často strávené noci na záchodech, živočišné uhlí je nejčastějším lékem na cestách,
C.  notebook a čtečka s foťákem jsou vždyprvní věci v batohu – bez objevování světa za hledáčkem fotoaparátu by to nešlo, knížky tahat na zádech prostě nelze a notebook potřebujete ke své práci,
D.  odloučení od rodiny a kamarádů – máte více jednorázových a virtuálních kamarádů než těch skutečných, opravdu není možné si volat denně a z Austrálie se na víkend domů neotočíte.
 
Zdají se vám výše jmenované rysy života docela pohodové a fajnové, pracovat na notebook s připojením na Internet a přes víkendy poznávat místní kuchyni a krajinu v hledáčku fotoaparátů. S rodinou se přece nevídáme, i když s nimi bydlíme v jednom městě. A ti nejvěrnější kamarádi nám přece zůstanou na celý život, nehledě kde se zrovna nacházíme.
 
Souhlasíme, že tento styl života je určitě pohodový, má spoustu kladných stránek, ale nic není jenom růžové, i zde narazíme na negativa. Ta musí existovat už z logického důvodu, jinak by cestoval každý z nás. Zmiňme alespoň některá z nich:

•   pocit samoty – pokud necestujeme ve dvou s partnerem, pak nevyhnutelně přijde,
•   pocit trvalé nejistoty – obvykle si musíme vydělávat jako živnostníci, tudíž je nutné si shánět zákazníky, nemáme nic jistého,
•   větší rizika v případě nemocí a úrazů– ačkoliv můžete mít sebelepší cestovní či zdravotní pojištění, na nemoc v zahraničí budete vždy sami, místní lékaři neznají váš chorobopis, který leží někde v šuplíku českého lékaře.
 
Je ale jenom na vás, zda pro vás převáží pozitiva nebo negativa tohoživotního stylu. Zvažte a podle toho volte vaše kroky.