Když plánujete výlet

Svět bez internetu bychom si už dnes ani nedokázali představit. Internet využíváme k nákupům, při hledání zaměstnání, při komunikaci. Internet představuje nenahraditelného pomocníka také při plánování výletů. Ať už jsou to jízdní řády nebo internetové mapy, díky kterým se už předem můžete seznámit s cestou a necítíte se pak bezradní a zcela závislí a odkázaní na GPS navigaci.
větvičky u pc
Není to ovšem jen samotná cesta, kterou si můžeme naplánovat. Je to také cenově dostupné ubytování. A s internetem naplánujeme často také to nejhlavnější. Výběr samotné lokality a aktivit. Na internetu najdeme celou řadu webových stránek, které jsou velkou inspirací pro všechny, kteří mají rádi aktivní způsob odpočinku a vyhledávají nové a nové zážitky.
 horská krajina

Kde hledat

  • Kudy z nudy– asi nejznámější server je Kudy z nudy. Nabízí rozšířené uživatelské rozhraní. Můžete si zadat lokalitu, ale také preferovaný druh aktivit. Někdo cíleně vyhledává dětské zážitkové atrakce, někdo se zaměřuje na adrenalinové sporty, jiný zase preferuje turistiku a jsou tací, kteří jdou cíleně po gastroturistice. Tento web je hlavním východiskem pro ty, kteří neví, co s volným časem.
  • Turistika– Web Turistika je určen pro ty, kteří se rádi věnují trekingovým aktivitám. Najdete zde nejen tipy na výlet, ale také informace o cestování a podobně. Podobně zaměřené stránky jsou například také Treking. Záleží na Vás, co Vám bude lépe vyhovovat.
  • Regionální weby– asi nejvýživnější informace najdete na informačních regionálních webech (jako například Jeseniky.net), které jsou určeny pro turisty a návštěvníky jednotlivých turistických informací. Dozvíte se o všech turistických cestách, atrakcích, sportovních aktivitách, které lze provozovat, o ubytování. Informace, které jsou jinde jen stručně popsány, jsou zde do detailů propracované.
Posted in Web

Rychlost přenášení dat po Internetu se vyvíjí neskutečným tempem

Internet cválá mnohem rychleji než jiné technické obory, na jeho počátku byl sice předchůdce ARPAnet s elektronickou poštou, který se vyvíjel pomalu a pouze ve vědeckých institucích, ale od roku 1995, kdy oficiálně Internet používáme i v České republice, uplynulo pouhých třiadvacet let.
žena s laptopem
První připojení k Internetu v polovině 90. let byla neskutečně drahá, zpravidla si je mohly dovolit jen některé velké podniky a organizace, o rok později však již počet připojených počítačů přerostl přes 50 milionů. Za čtyři roky provozu se počet uživatelských stanic zpětinásobil a spolu s tím vzrůstala i rychlost připojení. V roce 1994 to bylo jen 9,6 Kbps, což je nepředstavitelné, v roce 2000 již rychlost naskočila do 2,5 Gbps. Zajímavé porovnání můžeme provést třeba ve stahování dat. V roce 2001 bylo možno uložit datový soubor z Internetu o velikosti jedné písničky ve formátu MP3 ve vysoké kompresi na pevný disk počítače za 20 minut, tu samou skladbu dnes stáhnete za 20 sekund.
tablet a klávesnice

V roce 2002 jste si jen stěží mohli stáhnout nějaký film

Astronomické navýšení rychlosti také přitáhlo k Internetu spoustu lidí. V roce 2002 to byl jen obyčejný nástroj pro šíření především textových informací a fotografií a multimediální soubory, zejména videosekvence a filmy, přenášet po síti nebylo reálné. Stahování jednoho filmu z Internetu by trvalo řádově desítky hodin až několik dnů a to by se člověk u vytáčeného připojení nedoplatil.
Zatímco tehdy lidé trávili podle průzkumů veřejného mínění u Internetu v průměru 2 hodiny denně, dnes se Internetem lidé baví průměrně 8 – 10 hodin každý den (včetně mobilního Internetu).
příprava oslavy

Dnes se připojíte k Internetu i zdarma

Odlišný je dnes také způsob, jak lidé k Internetu přistupují. Většina lidí vlastní chytrý telefon a ve městech je běžné posedět v restauraci s Wi-Fi sítí zdarma. Ty jsou k dispozici v kavárnách, v infocentrech, ve sportovních klubech a sportovištích, na kulturních a společenských akcích. Investice do připojení jsou minimální a připojení k Internetu si dnes může dovolit téměř každá rodina. Současné páteřní optické síťové systémy na 3G také umožňují připojení telefonů k mobilnímu Internetu slušnou a často dostačující rychlostí.
Vývoj rychlosti připojení se však nezastavil a před námi je budoucnost postavená na sítích 4G a 5G. Už jen síť 4G umožňuje přenášet data rychlostí 100 Mb za sekundu u mobilních telefonů v pohybu, pevná zařízení pracují s daty rychleji – až 1 Gb za sekundu.  Za deset let se pak bude zřejmě hovořit o jakémsi 4G jako historickém omezení a rychlosti zcela jistě budou v té době úplně někde jinde.

Posted in Web

Jak zviditelnit vlastní web

Existuje několik rychlých tipů, jak můžete zviditelnit vaši webovou stránku ve vyhledávačích Googlu anebo Seznamu co nejdříve. Pokud jste si nedávno vytvořili webové stránky, ale stále ještě se vám nedaří je dohledat v Seznamu a Googlu, možná ještě netušíte, jak to vlastně v internetových vyhledávačích chodí. Jak tedy urychlit zviditelnění vašeho webu na internetu a rychleji jej zařadit do výsledků vyhledávání.
internet kolem světa

Teprve začínáme

Pravda je taková, že tvorbou vlastních webových stránek celá práce teprve začíná. Všem internetovým vyhledávačům totiž určitou dobu potrvá, než vyhledají právě vaši internetovou stránku a následně ji začnou zobrazovat ve výsledcích vyhledávání.

Registrace do vyhledávačů

·         Jedním z postupů, jak napomoci internetovým vyhledávačům v zobrazování vaší webové stránky je její registrace do těchto vyhledávačů. Pro začátek je možné internetovým vyhledavačům možné pomoci tak, že vložíte odkaz na vaše webové stránky do vyhledávače ručně a tím proces vyhledávání urychlíte.
·         Například na Seznam jednoduše zaregistrujete URL vašeho webu do vyhledávače. K tomu je určený nástroj přidání stránky do vyhledávání. Bing rovněž umožňuje registraci jednotlivých URL webových stránek.
·         U Google jsou dvě možnosti pro zobrazování vaší internetové stránky. Buď to, že vložíte URL vašeho webu ručně do vyhledávače, podobně jako u Seznamu, anebo zaregistrujete celou vaši webovou stránku v Nástrojích pro webmastery. Zde je možné rovněž sledovat i další informace, které vyhledávač Google umožňuje, jako například počet kliknutí a zobrazení ve vyhledávání, či klíčová slova.
dotknout se počítače

Jak do horních pozic

Jako další krok je udělat, aby se váš web ukazoval ostatním uživatelům internetu v horních pozicích. Pro zobrazování vašich webových stránek na předních pozicích výsledků vyhledávačů je třeba mít na mysli několik základních pravidel.
·         Vytvářejte originální obsah webu.
·         Často aktualizujte.
·         Používejte na svém webu klíčová slova.

Posted in Web

Podnikání, které naplňuje

Každý podnikatel, potřebuje ke své činnosti dokonalou pomoc, jako je správný web. S jeho pomocí se dokáže zviditelnit a jeho firma tak může skvěle prospívat. Jak si ale dobře najít pomoc, když jsou pro nás webové stránky opravdu potřebné a pro naše podnikání i firmu, nepostradatelné?
Existují odborníci, kteří se tvorbou webových stránek zabývají, a věřte, že je jejich pomoc, opravdu dokonalá. Je tedy potřeba si správně vybrat ideální pomoc, podat pak informace o sobě i svém podnikání a oni vám vytvoří stránky, o jakých sníte.

Víme, že existují klasické webové stránky, na které jsme všichni zvyklí. Mezi ně patří:

–          Google
–          Seznam
–          Twitter
–          Facebook
–          a jiné

Mnoho z nich jsou pro nás potřebnou pomocí, mnoho z nich, jen zábavou a komunikací.

Informace vždy po ruce

Aby bylo vaše podnikání jen úspěšné a vaše stránky nejnavštěvovanější, je potřeba mít správná klíčová slova, optimalizace a vše kolem. S takovým celkovým založením stránek, vám pomohou daní specialisté, kterých existuje nespočet druhů. Stačí si pouze vybrat a pak věřte, že vaše podnikání bude naplno.

Komunikace, co je nezbytně nutná

Správným výběrem pomoci se založením vašich nových webových stránek, či opravou a zdokonalením vašich stávajících, získáte návštěvnost, jakou potřebujete. Je jedno, zda se jedná o propagaci vaší firmy, nabídky, e – schopy, stále platí pravidlo, že musí být vše přehledné, dokonalé, zajímavé a pro hledání pro lidi, jednoduché.

Ideální, praktické a dokonalé

Získáním správných klíčových slov, dokonalého přehledu a zajímavostí na vašem novém webu, bude vaše práce a podnikání jako takové lepší, kvalitnější a to vždy vede k dokonalosti i k úspěchu. Nebojte se tedy oslovit v tomto hledisku odborníky, kteří takovou tvorbu webových stránek pro firmy umí. Vaše podnikání pak bude praktické, ideální i dokonalé.

Posted in Web

Hledání nás bude bavit

Internet a celkově vše kolem něj, má na naši populaci dokonalý vliv. Oproti minulosti, jsme jako takoví zlenivěli, neboť dříve, pokud bylo cokoliv potřeba, muselo se jít po vlastních nohou, abychom získali a našli to, co potřebujeme a hledáme. Dnes? Stačí nám být online připojeni a svět nám leží u nohou. Web je rozsáhlý a kromě dokonalých aktualit, her i informací všech rázů, můžeme přes něj velmi lehce najít například dokonalou dovolenou, nakupovat a také podnikat. Hledání je tak lehké a kdo má kvalitní webové stránky, jistě bude vždy potěšen, neboť to je prvním krokem k danému úspěchu.

Jednoduchost v každém směru

Najít si správnou dovolenou přes internetové stránky, není vůbec žádný problém. Mnozí z nás, se takto naučili pracovat s hledáním těch pravých dovolených v každém ročním období a věřte, že je to moderní, praktické a vždy ušetříte mnoho svého drahocenného času.

Nejenže s pomocí webu, najdete to, co je libo, ale také se můžete v klidu doma rozhodnout, co je pravé pro vás a danou situaci, porovnat ceník, zjistit všechny dostupné informace a mnohem, mnohem více. Web a internet jako takový, to je dokonalost sama o sobě!

Moderní řešení, rychle i pohodlně

Už se tedy nebojte webu a internetu, jako takového, je to nejlepší a vždy moderní řešení, jak si užívat svých životů naplno, jak se dokonale bavit a to kdekoliv, jak mít po ruce ty nejlepší informace i v době, když to již bylo a také vám přináší mnohem více dokonalosti. Mít pohodlně vyřešené hledání, například té správné a vhodné dovolené, v jakémkoliv ročním období, je základem spokojenosti, radosti a klidu.

Nedílná součást našich denních potřeb

Tak či onak, je pravda, že internet je opravdu nedílnou součástí našich životů. Je pro nás dokonalým přínosem i pomocí ve všech ohledech, nabízí nám mnoho možností, co dříve nebylo a také nám nabízí dokonalé pohodlí, které se nám vlastně líbí. Pracovat s webem, či jen tak hledat to, co nás zajímá, podnikat či se jen bavit, vše je možné a to nejlehčím způsobem, rychle i moderně.
 

Posted in Web

Co nám internet nabízí


Web a internetové stránky jako takové, jsou pro nás v dnešní moderní době opravdu důležité. Můžeme s jejich pomocí pouze nakupovat, ale také se dozvědět to, co nás zajímá. Kromě všech takových věcí, nám nabízí nepřeberné možnosti, od hraní her až po podnikání. Co je ale důležitě vědět je, že musíme umět správně hledat.

Všestranné informace

Pomocí webových stránek, si najdeme takové téma, jaké hledáme. Dá se velmi lehce nakupovat a to opravdu všemi směry. V dnešní době, bez internetu a webových stránek, nežije většina populace, neboť se stal naší doživotní součástí.
Když je potřeba, se dozvědět vše ze světa sportu, ekonomiky, aktuality a mnoho jiného, co nám pomáhá, když jsme online? No přece web.
Je to dokonalé, praktické a s jeho pomocí víme vše, co je pro nás a náš život důležité.

Dokonalost sama o sobě

Pokud potřebujeme pouze svět informací pomocí webu, stačí nám být jen online a najít si dané téma, jak je libo. Když hrajeme hry, existuje opravdu mnoho možností, jak se zabavit a to jak pro malé, tak i pro velké. Pokud je potřeba podnikat, co nám dává informace a potřebnou pomoc? No zase jen web. Internet je dnes nedílnou součástí všech z nás a jen málokdo jej nevyužívá. Není to nijak složité, naučit se s ním pracovat, ba naopak, je dokonalý a velmi lehký.
Pokud nám jde ale o naše samotné webové stránky, věřte, že i jejich založení, není nijak složité. Mnohdy za ně platíme, mnohdy nemusíme, vše záleží pouze a jen na daných typech internetových stránek a k jakému účelu budou použity. Podnikatelé i soukromé osoby, stále víc využívají možnosti, mít svoje osobní webové stránky, které jim tvoří nedílnou součástí nejen podnikání, ale životů, jako takových.

Nezbytně nutný i mnohdy nebezpečný

Jak již bylo řečeno, je internet pro nás nezbytně nutný a mít svoje vlastní webové stránky, to je sen všech z nás. Musíme brát zřetel ale na to, že i takové dokonalé a moderní vymoženosti v dnešní době, mohou být nebezpečné a to díky hackerům a jiným nepříjemnostem. Mějte tedy stále na paměti, že web může být pro vaše citlivá i osobní data velmi nebezpečný a tak neváhejte a vždy si nejen zadejte požadovanou adresu na webových stránkách, ale také mějte vždy po ruce kvalitní ochranu.

Posted in Web

Kdo nám poseká travnatou plochu ve strmém svahu

Představte si situaci, že jste si právě vyhlédli nádherné místo s výhledem na řeku v rekreační oblasti, kde je na prodej pozemek, a máte štěstí, protože jste první zájemce. Pozemek jste si rezervovali, zaplatili rezervační poplatek a už se těšíte, až doplatíte zbývající cenu a prostor bude zapsán v katastru nemovitostí na vaše jméno. Jakmile k tomu dojde a pominou všechny potřebné administrativní úkony, přijde vhodná doba k úpravě terénu a k výstavbě vhodné nemovitosti.

Můžete tu postavit celoročně obyvatelnou chatu anebo třeba mobilní dřevostavbu v podobě přízemního bungalovu. V současné době je celá řada možností, jak pozemek využít, ale má to jednu podmínku – musí být ve stavu, kdy se po něm mohou prohánět stavební stroje a následně zemědělská technika, s níž zahradu rekultivujete.

úprava terénu

Neztrácejte hlavu, až uvidíte pozemek v zanedbaném stavu

Každý, kdo kupuje rekreační nemovitost a prohlíží si fotografie, bude se zaujetím sledovat také stav zahrady. Pokud jsou v ní vysázeny skalničky a okrasné jehličnany a všude kolem je posečený trávník, případně je tu k dispozici zahradní bazén, bude vám místo připadat skutečně kouzelné. Ovšem bude-li zahrada prorostlá vysokým plevelem, náletovými dřevinami, a půda pod vámi bude samý obrovský drn, můžete propadnout depresím.

zahrada ve svahu

Nezoufejte a snažte se v místě vidět to dobré a nahlížet trochu do budoucna. Zajímejte se zejména o to, jaký je odtud výhled, jací jsou vaši sousedé, jaké jsou tu nákupní a rekreační možnosti atp. Stav povrchu zahrady pusťte z hlavy a pročtěte si blog Seceni-mulcovani.cz z webových stránek specialistů, kteří se zabývají sekáním a mulčováním povrchů zanedbaných terénů včetně těch v prudkém svahu.

Vůbec nevadí, že je vaše zahrada svažitá, technika se dostane i do terénu, jehož sklon je 60 stupňů. Nemějte žádné obavy, že by se vaše zahrada brzy nemohla stát okrasnou chloubou, kam budete s radostí zvát vaše milé hosty.

Posted in Web

Nakupování se slevami

Každý člověk se musí cítit dobře, když najde něco, co je zrovna ve slevě a umožní mu to tak ušetřit, protože peníze jsou něco, co v dnešní době potřebujeme ještě víc než sůl, a právě proto se každý snaží peníze ušetřit, pokud jich zrovna nemá tolik, že by je mohl rozhazovat, což většina lidí nemá a má normální příjmy jako každý druhý. No a tito normální lidé, kteří nemůžou rozhazovat peníze z okna ven jsou rádi, že něco jako sleva existuje. Slevy jsou stejně jen podfuk těch, kteří zrovna daný produkt chtějí prodat, protože nikdo by neslevil na cenu, která by mu uškodila a ze které by neměl nic zpět.

black friday

Právě ta cena po slevě je reálná cena daného produktu a je to cena, za kterou by se produkt měl kupovat a za kterou byste si ho měli koupit, je to jediná možná cena, která by pro vás měla být akceptovatelná. Cena bez slevy je pak vyšší. I když vám nabízí obchod produkt zlevněný o určité procento, stejně z toho pořád něco má, jen ne tolik, kolik za to má, když je produkt nezlevněný. Proto si na toto dávejte pozor a nemyslete si, že je to dobrá vůle prodejce, že vám dává slevu, protože si vás váží. To samozřejmě není pravda. Jednak je to proto, aby měl z prodeje více peněz, protože si daný produkt koupí více lidí, jednak je to také proto, že si produkt doteď nikdo nekupoval, tak ho zlevní, aby na něj nějakým způsobem upozornil.

sleva

Slevy dostáváme přímo od prodejce například v obchodech, někdy se také liší slevy na e-shopu a v obchodě, pokud přijdete do obchodu, třeba tam slevy ani nejsou, což by tak být nemělo, mělo by to být vše pokud možno jednotné. Další možností, jak dostat slevu je slevový kód, který se týká e-shopů. Většinou ho dostanete přímo od e-shopu nebo pomocí nějaké známé osobnosti, která kód u prodejce vyžádala a dělá tak na danou firmu reklamu. Například About You sleva 15% https://www.zeleneslevy.cz/aboutyou-sleva-slevovy-kod/, většinou se právě slevové kódy pohybují okolo těch 10% až 15%.

Posted in Web

Optimalizace stránek jak ji známe i neznáme

Jedno slovo o třech písmenech – SEO. Co to vlastně je? Seo je zkratka anglického názvu a znamená optimalizaci internetových stránek pro vyhledávače jako je Google. Hezky česky, stručně a srozumitelně řečeno, prostě se stránky (například nějaké webovky, firemní, nebo nějaký eshop) nechají optimalizovat a tím se docílí výrazného efektu. Co následně můžete očekávat? Například vyšší návštěvnost stránek.

Pojem seo toho ukrývá opravdu hodně.

Možná si říkáte, že nic z toho vědět nepotřebujete. Jenomže to má jedno velké ALE.

Pokud totiž máte vlastní internetové stránky, zřejmě by Vás to mělo zajímat, protože si tím můžete zvýšit návštěvnost stránek. Pokud navíc máte například eshop nebo prodáváte na svých stránkách nějaké zboží tak se může značně zvýšit i prodej, protože čím více jste vidět, tím je to lepší a tím více lidí si zrovna Vás neboli Vaše výrobky může vybrat ke koupi a to přece je úkolem internetových stránek, zejména eshopu.

googl

Nemusíte se ničeho obávat, ani v případě, že tomu vlastně vůbec nerozumíte a nechcete nadále studovat tisíce článků o tom, jak se to dělá, jsou zde pro každého připravené služby, které zajišťují profesionální společnosti. Ty se tímto tématem denně zabývají. Každý den optimalizují nějaké stránky, pomáhají s linkbuildingem, který k tomu všemu patří a je velice důležitý, dále píšou články na klíčová slova, aby se zvýšila návštěvnost, a v neposlední řadě Vás pomalu posouvají do popředí internetových vyhledávačů jako je Google. Začíná se samozřejmě také tím, že se musí překontrolovat kompletně Vaše stránky, webovky nebo již zmíněný eshop, aby vše odpovídalo normám a mohlo se s kvalitní optimalizací začít.

zdrojový kód

Takže ve finální verzi o tom vlastně nemusíte nic vědět, ale můžete mít stránky na předních pozicích ve vyhledávačích a to díky službám profesionálních firem, které jednoduše moc dobře vědí, co dělají a mají s tím třeba i mnohaleté zkušenosti, takže to plně můžete přenechat v jejich rukou a vůbec se tím nemusíte trápit.

Posted in Web

xDSL

Možná že jste se již i vy setkali s xDSL. Jestli je něco, co rozhodně má, pak je to řada specifikací. Některá mohou být dokonce i firemní. Dalo by se říct, že xDSL
je taková rodina, která rozhodně není malá. Liší se ale kapacitou, počtem párů apod.
Asi nikoho nepřekvapí, že se DSL realizuje hned několika způsoby. Jestli ale existuje hlavní prvek, kterým se liší, pak je to technické řešení a maximální kapacita. Existuje hned několik specifikací, kterými se rodina vyznačuje. Může se jednat o ADSL, HDSL apod. Rozhodně jich není málo. Rozdíl je poznat i v maximální vzdálenosti daného účastníka od ústředny.
digitální obvod
Velký rozdíl je ale i v tom, jestli je kapacita symetrická nebo asymetrická. Jako první se dříve ujala ta asymetrická, což je model ADSL. Fungovalo to tak, že kapacita k uživateli byla mnohem vyšší, než v opačném směru. Vyplývá z toho tedy to, že uživatel mohl nabídnout Internetu mnohem méně, než aby tomu bylo opačně. Jelikož ale začaly vznikat nové aplikace a v neposlední řadě vznikl i nový způsob práce, vytvořila se nová kapacita, která byla stejná v obou směrech. Začalo se jí říkat symetrická. Podle vlastností je také považována za tu nejvhodnější.
Mezi asymetrické xDSL bychom mohli kromě ADSL zařadit také RADSL. RADSL je takovou obdobou ADSL. Je zde ale možné navíc analyzovat stav komunikace a přizpůsobit tomu i rychlost.
místo na stole
Mezi symetrické xDSL patří například SDSL či HDSL. SDSL je vlastně symetrickou variantou ADSL. U HDSL je rychlost do 2,04 Mbit/s.
Pokud by vás zajímala normalizace, pak se jí zabývá ITU-T nebo ANSI. Jestliže existuje něco, co hraje opravdu důležitou roli v podpoře rozvoje, tak je to sdružení DSL, bez kterého by nic nefungovalo tak, jak by správně mělo. Bylo založeno již v roce 1994.
Jestliže by vás o tomto tématu zajímalo více informací, pak vám rozhodně doporučujeme internetové stránky DSL Forum, kde se dozvíte odpovědi na vaše případné dotazy.

Posted in Web