Kdo nám poseká travnatou plochu ve strmém svahu

Představte si situaci, že jste si právě vyhlédli nádherné místo s výhledem na řeku v rekreační oblasti, kde je na prodej pozemek, a máte štěstí, protože jste první zájemce. Pozemek jste si rezervovali, zaplatili rezervační poplatek a už se těšíte, až doplatíte zbývající cenu a prostor bude zapsán v katastru nemovitostí na vaše jméno. Jakmile k tomu dojde a pominou všechny potřebné administrativní úkony, přijde vhodná doba k úpravě terénu a k výstavbě vhodné nemovitosti.

Můžete tu postavit celoročně obyvatelnou chatu anebo třeba mobilní dřevostavbu v podobě přízemního bungalovu. V současné době je celá řada možností, jak pozemek využít, ale má to jednu podmínku – musí být ve stavu, kdy se po něm mohou prohánět stavební stroje a následně zemědělská technika, s níž zahradu rekultivujete.

úprava terénu

Neztrácejte hlavu, až uvidíte pozemek v zanedbaném stavu

Každý, kdo kupuje rekreační nemovitost a prohlíží si fotografie, bude se zaujetím sledovat také stav zahrady. Pokud jsou v ní vysázeny skalničky a okrasné jehličnany a všude kolem je posečený trávník, případně je tu k dispozici zahradní bazén, bude vám místo připadat skutečně kouzelné. Ovšem bude-li zahrada prorostlá vysokým plevelem, náletovými dřevinami, a půda pod vámi bude samý obrovský drn, můžete propadnout depresím.

zahrada ve svahu

Nezoufejte a snažte se v místě vidět to dobré a nahlížet trochu do budoucna. Zajímejte se zejména o to, jaký je odtud výhled, jací jsou vaši sousedé, jaké jsou tu nákupní a rekreační možnosti atp. Stav povrchu zahrady pusťte z hlavy a pročtěte si blog Seceni-mulcovani.cz z webových stránek specialistů, kteří se zabývají sekáním a mulčováním povrchů zanedbaných terénů včetně těch v prudkém svahu.

Vůbec nevadí, že je vaše zahrada svažitá, technika se dostane i do terénu, jehož sklon je 60 stupňů. Nemějte žádné obavy, že by se vaše zahrada brzy nemohla stát okrasnou chloubou, kam budete s radostí zvát vaše milé hosty.

Posted in Web