Na co se zaměřit při nákupu vína?


I když jsou Češi národem pivařů, nelze říci, že by se u nás vínu neholdovalo. Jenže jak vybírat a podle čeho? Vinotéky jsou dnes skoro na každém roku, nabídka v supermarketech je také široká. Na co si dát pozor a čemu se vyvarovat? Pojďme se na nákup vín podívat trochu více z blízka.
láhve vína.jpg
Koukejme vždy na etiketu

Na každé lahvi bývá uveden ročník. Proč tomu tak je a záleží na tom vůbec? Samozřejmě, že ano. Každý ročník je totiž jiný, i když kupujeme víno od stejného vinaře a ve stejné odrůdě, to z roku 2015 bude chutnat úplně jinak než ročník 2016.
Kvalitní vína mají na etiketě napsáno více, než jen barvu. I na té však záleží, protože ne každý má rád víno bílé, nebo červené, spousta lidí také volí kompromis, tedy víno růžové. Co se však na láhvi o jejím obsahu můžeme dozvědět? Třeba zda se jedná o víno odrůdové, s přívlastkem, výběr z hroznů, odkud pochází a třeba zda je nějak oceněno. Všechny tyto údaje nám přibližují kvalitu tohoto vína.
Česká vlajka na víčku zase zaručí, že víno bylo vypěstováno, sklizeno a vyrobeno na území naší republiky. V opačném případě se můžeme na etiketě dozvědět, odkud víno pochází. Nenechme se zmást českým vinařstvím, totiž i ta si nechávají vozit zahraniční hrozny a vyrábí z něj víno. Už však není ryze české. Čím jižnější státy, tím sladší hrozny, často proto můžeme na etiketách najít země původu, jako jsou Maďarsko, Itálie, Španělsko či Slovensko. Neznamená to, že nám nápoj nebude chutnat, ale už to není ryze české a nám dobře známé víno, cestováním a různým skladováním hrozny také mohou utrpět na své kvalitě.
vinařství horní rýn.jpg
Když hledáme opravdovou kvalitu
Zárukou kvality by tedy mělo být víno české, od českého vinaře, s uvedením jeho jakosti, nejlépe i viniční trati. Vybírat se vyplatí také podle obsahu cukru ve víně. Nechcete-li šlápnout vedle, je nejlepším řešením navštívit přímo vinaře. Dá vám většinou okoštovat a následně víte, co kupujete a budete mít jistotu, že vybraná láhev vám bude chutnat. Také můžete počítat s nižší cenou, než ve vinotéce či jiném obchodě.
Spousta vinařů už dnes provozuje své e-shopy, takže kvalitní víno přímo od zdroje si můžete jednoduše objednat a nechat zaslat domů. Není to vůbec složité.

Vydělávejte nakupováním

Cashback je služba, která na českém internetu funguje již pár let, stále je to ale rozvíjející trend a řada lidí téměř neví, o co se jedná, či z této služby mají strach. Není ale čeho se bát, cashback přináší skvělou možnost, jak uspořit při nákupu na internetu. Dalo by se říct, že nákupem na internetu vyděláte oproti nákupu v kamenném obchodě.
elektronický obchod
Cashback znamená vrácení určitého procenta z vaší útraty zpět. Na českém internetu již existuje několik portálů, které právě tuto službu zprostředkovávají. Každý z těchto portálů spolupracuje s různými internetovými obchody a je tedy na vás, který z těchto portálů využijete hlavně s ohledem na to, ve kterých internetových obchodech nakupujete. Pro získání peněz zpět stačí když se na daném portále registrujete a do internetového obchodu vstoupíte právě přes tento portál. Díky tomu může být zaznamenána vaše útrata v daném obchodě a z ní vypočítané procento odměny, která vám bude vrácena. Výše těchto odměn se liší napříč internetovými obchody. Zpravidla se jedná o 2 až 10 procent. Obchody ale mívají i speciální akce, kdy například na několik dní procento odměn zvýší nebo nabízí poukazy na další nákupy. Pozor si dejte na to, že odměny se vypočítávají z ceny nákupu bez DPH.
Jak již bylo zmíněno, řada lidí se takového nakupování bojí, zejména proto, že by se mohlo jednat o podvod nebo o placenou službu. O podvod se však nejedná a služba není nijak zpoplatněna. Z takto provedeného nákupu vydělají všechny tři strany: zákazník, internetový obchod i portál zprostředkující tuto službu. Zákazník získá slevu, kterou by v kamenném obchodě neměl. Internetový obchod vydělá tak, že zákazníci nakoupí. A portál vydělá na provizi, kterou získá od internetového obchodu za zprostředkování ochodu.
nákup přes pc
Získávání odměn jde někdy pomalu, záleží na tom, jak často nakupujete na internetu, jak drahé zboží a jakou odměnu internetový obchod nabízí. Určitě to ale stojí minimálně za vyzkoušení. Důležité je, že se není čeho bát, s cashbackem můžete pouze vydělat.

Jak ušetřit při nákupu za potraviny

Nebojte se zboží před koncem spotřeby
Regály se zbožím s končící dobou spotřeby bývají často zákazníky velkým obloukem obcházeny. To je ale velká chyba a škoda zároveň. Škoda proto, že zboží se po uplynutí data spotřeby musí vyhodit nebo jinak zlikvidovat. Dochází tak k velkému a zbytečnému plýtvání jídlem. A chyba je to z toho důvodu, že právě v těchto regálech můžete najít levné a naprosto nezávadné potraviny a jídlo. Pokud víte, že daný výrobek do konce data spotřeby spotřebujete, není důvod se takovému zboží vyhýbat. Naopak jeho nákup je výhodný v mnoha ohledech.
 seznam na zeleninu
Nakupujte podle seznamu
Staré a všem známé pravidlo, přesto jej mnozí lidé málokdy dodržují. Nejvhodnější je už doma si rozmyslet, na jak dlouho potřebujete potraviny nakupovat, rozmyslet si co budete vařit a jíst a podle toho vytvořit nákupní seznam, podle kterého budete při nákupu postupovat. Pokud znáte obchod, do kterého půjdete nakupovat, a víte kde dané zboží v obchodě je, je také dobré udělat seznam tak, abyste v seznamu postupovali tak, jak budete postupovat obchodem. Ušetří vám to také starosti s ním, že prostě nic nevynecháte. V dnešní době už si seznam navíc nemusíte psát na lístečky, ale můžete si jej napsat do svého telefonu. Zároveň vám nakupování podle seznamu samozřejmě ušetří peníze. Ale to pouze za předpokladu, že budete mít silnou vůli a budete se svého seznamu držet. Na seznam tedy pište pouze věci, které opravdu potřebujete.
 košík před lednicí
Využijte slevové akce
Nebojte se využít slevových akcí. To se vyplatí zejména u trvanlivých potravin. Slev také můžete využít již při sestavování nákupního seznamu, kdy se nejprve podíváte na slevové akce, poté rozmyslíte, co nakoupíte, a utvoříte seznam. Vypadá to jako složitý proces, ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché a ušetří vám to nejen čas strávený v obchodě, ale také hlavně finance.

Výhody nakupování v second handech

1. Oblečení v secondhandech je levné

V second handech můžete najít mnoho oblečení drahých až luxusních značek za zlomek ceny. I u obyčejnějších značek je ale cena oblečení více než příznivá. Za velmi malou sumu tak můžete zcela naplnit svoji skříň. Cena je výhodou pro všechny, nejen pro studenty, kteří mají velmi často hluboko do kapsy, ale také pro maminky s dětmi. Second handy jsou totiž velmi vhodné k nakupování dětského oblečení, kdy dítě ještě roste. Pokud již máte děti, jistě jste si všimli, že to, co je vašemu dítku akorát, za měsíc je už malé. Děti rostou opravdu velmi rychle, proto je zbytečné přehnaně utrácet za jejich oblečení. Second handy jsou tak velmi vhodnou volbou.
Další výhodou, která souvisí s nízkými cenami v second handech je, že se vyhnete výčitkám svědomí, které můžete mít v případě, že si koupíte příliš drahé oblečení.
 oblečení na prodej

2. Najdete zde opravdu originální kousky

Možná vás to překvapí, ale second handy nenavštěvují pouze lidé, kteří chtějí levně nakoupit, ale také lidé, kteří milují módu a hledají originální kousky. V second handech najdete originální kousky oblečení, které v běžných obchodech nekoupíte. Mnohdy se jedná o skutečné poklady. Najdete zde oblečení, které se třeba už dávno neprodává. Často se právě v second handech setkáte s kousky oblečení, které se jinak na tuzemský trh vůbec nedostanou. Jedná se o zboží ze zahraničí. V second handech najdete také oblečení z kolekcí, které se již neprodávají.
Pokud máte extravagantní duši, second hand bude pravděpodobně vašim rájem. V second handech totiž najdete plno extravagantních a někdy až bizarních kousků.
 bleší trh

3. Nakupování v second handech je ekologické

Nakupování oblečení z druhé ruky nezatěžuje životní prostředí tak, jako nakupování nového oblečení. Díky tomu, že si koupíte oblečení, které již nikdo nechce, snižuje se množství oblečení na skládkách a spalovnách. Výroba nového oblečení pak také znečišťuje životní prostředí.

Jak ušetřit a nezbláznit se z toho

Psychický nátlak na naše podvědomí

Důvod je úplně jednoduchý, na koho by nezapůsobila velká žlutá cedulka hlásající SLEVA nebo TRVALE NÍZKÁ CENA. Dalším obchodnickým tahem jsou poté akce od 2+1 zdarma přes -20% po dvojnásobně velká balení. Ve svém vlastním zájmu ale obchodníci nechtějí, abychom u nakupování ušetřili, naopak chtějí mít co největší výdělky. A jdou na to nesmírně chytře, přes psychiku. Zlevněné věci se přece nakupují lépe, než ty, co ve slevě nejsou, a je úplně jedno, že nic podobného ve skutečnosti vůbec nepotřebujeme. Co kdybychom najednou náhodou potřebovali? Vždyť je to ve slevě! Navíc je nakupujeme po kilech, takže cukrem za devět korun bychom mohli vydláždit náměstí… Ale vždyť byl důvod, nakoupit toho tolik, bylo to ve slevě!
nápis sleva

Pár tipů, jak se naočkovat

Této marketingové taktice je těžké odolat, přeci jen je ale možné aspoň eliminovat jejich vliv. Jak? Nákupní seznam
Napsání nákupního seznamu v nás vyvolává pocit zodpovědnosti – není nic důležitějšího, než splnit body na seznamu, a to nejlépe za co nejnižší čas. Stoprocentně víte, co chcete, takže se vyhnete myšlenkám typu: „Ale co když to budu někdy potřebovat?“

Minimální finanční obnos
Na nákupy si vezměte pouze tolik peněz, kolik budete potřebovat. Odhadem si doma spočítejte, kolik dáte za mléko, mouku a cukr, a tolik peněz si vezměte do malé peněženky. Jednodušší to být nemůže, protože na zbytečnosti nebudete mít v peněžence dostatečný finanční obnos.
nákupní seznam
Mužská pomoc
Poslední, ale nejspíše nejvíc fungující věcí je vyslat na nákup drsnější pohlaví. Muži (s výjimkou gayů) nesnáší nakupování, takže půjdou stoprocentně jen pro to, co dostanou v pokynech. Mouka? Vezmou mouku. Máslo? Vezmou máslo. A i když je dost možné, že pro těch pár věcí půjdou na třikrát, protože vždy na něco zapomenou, ušetříte. Jednoznačně.

Výhodné nákupy z Číny


Proč si výrobek nenechat z Číny poslat rovnou a ušetřit tak svoje finance?
Má to několik výhod.
1.     Můžete objednávat přes internet.
–         Vlastně musíte. Kdo by se jel na čínskou tržnici nejprve podívat, aby si vybral.
1.     Zboží je tu levné a ve stejné kvalitě jako v obchodních domech.
–         Většinou je to totiž to samé zboží, jen proběhlo na své cestě z Číny ještě jinou firmou.
2.     Máte možnost velkého výběru.
–         Tržišť je tu několik.
2.     Od doby, co čínská vláda zavedla dotační politiku, je doprava většiny zboží, do České republiky, zdarma.
3.     Pokud si dáte práci a prošmejdíte internet, určitě najedete i firmy, které jsou pojištěny proti nedodání zboží.


Co si objednat

Krom jasných výhod, mají nákupy na čínských tržištích, i několik nevýhod.
a)     Rozhodně se nerozhodujte pro objednávku na poslední chvíli.
–         Dodací lhůta se může prodloužit i na několik týdnů.
b)    Pokud jste objednali nad dvaadvacet eur, musíte počítat s dodatečným dodaněním.
–         Při nákupu nad sto padesát eur, Vás čeká ještě doplatek cla.
c)     Někteří lidé si ztěžují, že je návod pouze v angličtině.
Jestliže jste narazili na zboží, u kterého je až neuvěřitelně nízká cena, raději zpozorněte.Může se jednat o padělek.

Co na čínských tržištích nakupovat a co ne?
·         Nedoporučují se mobily.
–         Mají nižší cenu, ale mohou to být klony. Pak Vás překvapí nízký výkon a méně funkcí. A krom toho, v České republice máte jistotu dvouleté záruky. A to není k zahození.
·         Co rozhodně koupit
–         příslušenství na mobily
–         držáky do auta
–         náhradní kryty
–         kabely.

Tento druh zboží se v Číně rozhodně vyplatí, jak cenou, tak i kvalitou.
·         Bižuterii – jestliže netoužíte přímo po ryzím zlatu, nebudete se stačit divit, jaký je tu výběr bižuterie.
Někteří čeští prodejci využívají těchto levných nákupů, a právě bižuterii pak prodávají na svých stránkách, se stoprocentní přirážkou.

Doplňujte kolagen pravidelně

S vyšším věkem naše tělo čelí projevům stáří. Mezi ně patří ztráta pružnosti pokožky, nižší kvalita vlasů a nehtů a snížení kolagenu v kloubech. Je to právě kolagen, který s rostoucím věkem v našem těle chybí. Tělo si ho přestává vyrábět, a proto je důležité jej nějak doplňovat, na což většina lidí zapomíná. Chcete mít zdravé klouby, nehty a vlasy a pevnou pleť? Pak začněte užívat mořský kolagen. Mezi všemi těmi druhy a typy kolagenu je ten mořský nejlepší.

kolagenové kapsle

Vyrábí se z mořských ryb a jeho kvalita je nejvyšší – vyzkoušejte ji na vlastní kůži. Po zhruba 25. roce věku by kolagen měl brát každý, kdo chce vypadat mladě a mít zdravé klouby. Právě nízká hladina kolagenu způsobuje artrózu. Pokud se chcete vyhnout pořadníku na umělé klouby, určitě začněte brát kolagen.

Orca kolagen je kvalitní a bez zbytečných příměsí
Orca kolagen je k dostání v sáčcích, které stačí smíchat s vodou. Díky tomu se snadno a rychle vstřebá. Sehnat ho můžete na našem e-shopu, kde se rovněž můžete zaregistrovat do věrnostního klubu. Díky tomuto členství budete mít svůj kolagen stále k dispozici u sebe doma, protože vám ho budeme pravidelně posílat. Získáte lepší cenu, dopravu zdarma a různé soutěže.

kolagenový prášek

Kolagen z běžné stravy nedoplníte
Myslíte si, že ve stravě sníte tolik kolagenu, že jej nepotřebujete doplňovat jinak? To je jeden z velmi rozšířených mýtů. Kolagen je potřeba doplnit doplňkem stravy, protože v jídle se ho moc nevyskytuje. Díky tomu budete vypadat o poznání mladší než vaši vrstevníci, kteří kolagen neužívali. Užívejte si lepší zdravotní stav, mladší vzhled a obdivné pohledy lidí, kteří vám budou zaručeně tipovat nižší věk. Orca kolagen patří mezi ty nejlepší, a na rozdíl od jiných pouze neslibuje, ale doopravdy plní, co má. Neutrácejte za luxusní kolageny za velmi vysoké ceny, a vsaďte na kvalitu.

Tipy a nápady pro dárkové a reklamní předměty

Reklamní a dárkové předměty jsou skvělou volbou jak oslovit budoucí zákazníky nebo poděkovat klientům, zaměstnancům, kolegům či klientům. Ovšem výběr takových předmětů je celkem náročný. Je to hlavně díky tomu, že nabídka je velmi široká a tak nabízí rozmanitý okruh výrobků, které lze vybrat pro reklamní účely či jako dárkové předměty.

papírové tašky

Často bývají využívané drobné předměty, kterých je více a tvoří balíček. K věcem, ze kterých lze vybírat, patří například kancelářské potřeby, textil, papírové a látkové tašky i sportovní batohy s potiskem Promodarky. Batohy mohou být jednoduché bavlněné vaky. Nebo může jít o sportovní batohy, které mají kapsy na zip a jsou ze sportovních materiálů. U batohů je výhoda velké plochy, na kterou je možné nechat udělat potisk loga či obrazu. Velkou plochu k potisku mají také tašky či textil, jako trička, mikina nebo bunda.

sportovní batoh

Lze také vybrat i menší předměty, které jsou vhodné k potisku a tím jsou například hrnky, nádoby a mísy. Je možné zvolit předměty, kde ani nemusí být nutné je nechat potisknout a lze je následně umístit právě do papírové či látkové tašky, která už potisk bude mít.

Dalším nápadem na dárkové a reklamní produkty jsou například předměty určené k zajištění větší bezpečnosti. Jsou používané reflexní pásky, vesty, blikačky a další osvětlení. Lze vybrat i produkty do domácnosti, na vaření, vybavení auta, věci na turistiku a sport. Také lze vybrat i elektroniku. Dobré je myslet i na to, pro koho jsou předměty určené a na základě toho vybírat. Některé produkty lze dát mužům i ženám u některých je třeba odlišovat podle pohlaví i věku. Dobré je myslet i na děti a i jim lze pořídit velmi zajímavé dárkové a reklamní předměty.

U výběru je třeba myslet na to, aby byly předměty praktické, pěkné a zároveň využitelné. Dobré reklamní předměty nezutou bez využití, ale lidem dobře poslouží.

Odpočívat není ztráta času

Asi není člověka, který by neměl rád vodu. Od malička se koupeme, prvně ve vaničce, pak ve vaně. Když chceme šetřit vodou, dáme přednost sprchování, ale kdo by si jednou za čas nenapustil plnou vanu, nasypal koupelovou sůl, možná i zapálil vonné svíčky. Už si představujete ten relax, klid a pohodu? Koupelová sůl je častým dárkem pro ženy, protož každá žena si najde čas, aby ji jednou za čas ve vaně využila.

koupel

Koupelová sůl, ale není jen mořská sůl a voda nebude slaná, jde spíše o vonné byliny a oleje, které mají uvolnit svaly a navodit tělu příjemný odpočinek.

Ale víte, že si můžete ve svém bazénu, nebo vířivce užít skutečnou slanou mořskou vodu?

Sůl do bazénu se neprodává v malých lahvičkách a dárkovém balení. Jsou to 25 kg pytle, s pročištěnou zkrystalizovanou mořskou solí. Tato sůl se používá pro vytvoření solné regenerační koupele do vany nebo bazénu. Dopřávat si ale slanou mořskou koupel není jen tak jednoduché, protože sůl velmi silně podporuje korozi všeho, co přijde se slanou vodou do styku a pozor, i to i vypařující se voda, takže i pára, což může nadělat nejen v koupelně ale i v materiálech, z kterých je postavený bazén, včetně zastřešení a filtrace, velké problémy.

Dopřávat si slanou koupel nemusíte jen u moře, můžete si ji pořídit i ve vlastní vaně nebo bazénu, ale raději si ji dopřejte někde ve wellness centru, kde budou mít vše okolo bazénu nebo vířivky z materiálů, které odolají silnému korozivnímu účinku mořské soli.

koupelna

Potřebujete po hektickém dni zklidnit mysl a dát tělu chvíli k odpočinku a relaxování? Napusťte si plnou vanu, nasypejte koupelovou sůl, zapalte si vonnou tyčinku a hlavně, než se do vany položíte, nezapomeňte vypnout mobil. Taková hodinka ve vaně vás nepřipraví o moc drahocenného času, ale pomůže vám vyplavit všechen každodenní stres a shon. Zklidní váš nervový systém.

Praktická reklama

Další velmi účinným a praktickým reklamním nástrojem je roll-up banner. Ten se skutečně hodí do všech míst a navíc se mu musí přiznat jeho praktičnost. Podle překladu se jedná o reklamu, která je umístěna na ploše, která se dá velmi snadno srolovat a jednoduše přenést na jakékoliv jiné místo, kde zrovna potřebujete prezentovat její obsah. Není samozřejmě problém reklamní předmět opětovně složit, kdy se tištěná plocha rozloží a zavěsí na napínací tyč. Přirozeně se následně postaví na místo, které se viditelné a může oslovit prakticky každého procházejícího člověka. Rovněž je třeba popřemýšlet o venkovním umístění, ale zde je nutné roll-up zabezpečit, aby například vítr si s ním nepohrával a nezničil ho.

roll up

Grafika je základ úspěchu

Vzhledem k tomu, že se jedná o větší plochu reklamy, je nesmírně důležité, aby celkové sdělení vypadalo skutečně perfektně a uspořádaně. Je zcela možné, že právě díky bohatému volnému prostoru to může zlákat k tomu, že tam budete chtít umístit co nejvíce informací nebo obrázků či fotografií. Jenomže čeho je mnoho, toho je příliš, tudíž je třeba k celkovému provedení přistupovat s rozvahou. Nejlepší je se poradit s odborníky a možná si nechat grafickou stránku vypracovat. Banner není totiž jen na jedno použití. Investice do něj je ideální po všech stránkách, tak ať je vše dokonale zpracované včetně kvalitního tisku. V podstatě je třeba si uvědomit i to, že vaše služby, produkty nebo další informace musí být vidět i z dálky.

značka

Skvělý pomocník

Roll up je jedinečnou reklamou a vyplatí se, když ho necháte vypracovat pod skutečně profesionálním dohledem.
Kam jej lze umístit?

  • Skvělá prezentační pomůcka na výstavy, veletrhy nebo na tržnice.
  • Informace o nových produktech, službách nebo i firmě.
  • Často se používá i na prezentaci při přednáškách, kurzech, je na různých seminářích i školní výuce.
  • V podstatě má skutečně velmi široké využití.