Nemusíme postrádat peníze

Dokud má člověk dost vlastních vydělaných peněz, má to v životě docela dobré. Pokud si v takové situaci potřebuje něco pořídit, stačí mu, aby našel příslušného prodejce a to žádoucí si u něj zaplatil, a je to. Za peníze se sežene snad všechno, co nás jenom napadne, a mít je tedy znamená jednoznačnou výhodu. Kterou by chtěl mít každý z nás. Ale nejednou na tom k naší smůle tak dobře nejsme. A zatímco někteří z nás peníze mají, jiní třeba zrovna ne. A co potom?

padesát eur

Pokud se někdo nemůže dostatkem peněz pyšnit, má pochopitelně daleko horší životní podmínky. Něco zkrátka musí oželet, musí se smířit s tím, že si může pořídit jen to, na co má, a musí zvážit, co má přednost a co bude muset počkat.

Ale co když z toho vychází, že musí vzhledem k finanční situaci počkat i to, co počkat nemůže? Co když někdo nemá už ani na to, bez čeho se zkrátka nemůže obejít? Pak se dá vlastně udělat jedno jediné. Člověk se musí ucházet o nějakou půjčku, kterou by si momentálně přilepšil. A aby mu to k něčemu bylo, musí si vybrat takovou nabídku, kterou dostane, a to dost výhodně.

eura měna

A která půjčka je nejlepší pro ty, kdo jsou ve finančních problémech třeba až po uši? Nemusíte se dlouho zamýšlet, abyste pochopili, že to není nějaká ta těžko dostupná půjčka od banky. Ne že by banky neměly i zajímavé nabídky, ale co je to platné, když tu vyžadují velké příjmy a čisté registry dlužníků u žadatelů, kteří právě tímto zrovna neoplývají? Když člověk nedokáže takové podmínky splnit a tím pádem bankovní půjčku nedostane, není mu tato zhola k ničemu.

Na rozdíl od nebankovních hypoték. Protože hypotéka bez registru Nebankovnihypoteka.cz je tu i pro ty, kdo nejsou jako žadatelé dokonalí a kdo toho moc nabídnout nedokážou. U té se zaručuje splácení docela jinak, a proto tu uspějí i ti, kdo mají u bank smůlu. A třeba tu uspějete i vy, až vám bude finančně zle.

Betonový plot nic nepřekoná


Potřebujete ohradit svůj pozemek? Nechcete na něm mít nejen nevítané hosty, ale ani vtíravé pohledy z okolí? Hledáte takový materiál, který bude pěkný na pohled, a zároveň za dostupnou cenu?
Podívejte se na ceník betonových plotů https://www.montazmpc.cz/sluzby/, a především na fotogalerii výsledků, jak může takový typ ohrazení vypadat. Uvidíte, že si z pestré nabídky jistě vyberete to pravé pro váš dům, zahradu i pozemek.
povrch betonu, šedý
Osadit pozemek bytelným ohrazením, přes které k vám nebudou vnikat pohledy, ani nežádoucí osoby zvenčí není snadné. Nicméně je to potřebné. O to více, když bydlíte vedle frekventované silnice, když okolo vašeho domu vede cyklostezka, máte potíže vyjít se sousedy, anebo se obáváte zlodějů. Bytelné ohrazení navíc můžete potřebovat i v případě, kdy se z okolí šíří hluk – mohutný plot jej dokáže výrazně zmírnit. A možná je hlavní problém na vaší straně – máte velkého nebezpečného psa, a chcete ho dostatečně izolovat od okolí.
betonové kvádry, architektura
Ať tak či onak, když si vyberete beton, jistě budete spokojeni.
Na rozdíl od cihlové zdi ho snadno a rychle postavíte, ale stejně snadno ho můžete i odstranit, pokud se tak někdy v budoucnosti rozhodnete. A velkou výhodou je to, že tento materiál může vypadat vždy přesně tak, jak chcete vy.
Líbí se vám štípaný kámen? Fandíte klasickému kameni anebo již zmíněné cihlové zdi? Není problém toto vše napodobit. Stejně tak si můžete vybrat i efektní probarvení, anebo doplnění různými sloupky, oblouky, a tak podobně. Běžná a velice pěkná na pohled je i kombinace s jinými druhy materiálů, jako je například dřevo anebo kovová mříž.
Určitě vám udělá radost i to, že když se pro takové řešení rozhodnete, tak se o realizaci od začátku až do konce postará odborná firma. Vy sami nehnete ani malíčkem, a vše bude hotovo – přesně podle vašich představ, v té nejvyšší kvalitě, a bez jakýchkoli potíží.

Zahrada v japonském stylu

Japonská zahradau nás? Proč ne! Je pro naše končiny trochu netradiční, ovšem velice stylová. Pokud ji do našeho pozemku vkusně začleníme, výsledek bude jistě krásný! Kdo nemá dostatek prostoru, může si udělat radost alespoň „japonskou“ předzahrádkou nebo terasou. Květináče s bonsajemi na ní umístit třeba do stylových mís. Vhodné jsou k tomuto účelu například betonové výrobky .
japonské zahrada s bonsajemi
Typickými prvky, které se v japonské zahradě vyskytují, jsou kámen, písek a voda. Z rostlin pak kromě bonsaje (v záhonech i v nádobách) najdeme v japonské zahradě také bambus, javor, sakuru (jako solitéry i ve skupinách), azalku (na záhonech a podél cestiček. U vody a ve vodě rostou kosatce a lekníny.

Pokud máme možnost, chuť a odvahu takové zahradě věnovat velký pozemek, můžeme se mezi záhony procházet po krásně upravených cestičkách vyskládaných z plochých kamenů nebo vysypaných pískem. Přecházet jezírka a potůčky po můstcích nad vodou či odpočívat na lavičkách a v altáncích. Možností je mnoho. Ovšem pokud má zahrada vypadat opravdu stylově, je potřeba nejen dobře znát pro ni charakteristické prvky, ale také je umět vhodně v daném v terénu použít. Tvorbu takové rozsáhlejší zahrady se určitě vyplatí svěřit zkušeným odborníkům. Mnozí naši zahradní architekti i zahradníci japonský styl opravdu umí!
větvičky s bílými květy třešní

V Japonsku má budování těchto zahrad dlouhou tradici a japonští mistři toto umění ovládají samozřejmě nejlépe. Základ převzali od Číňanů a styl vypilovali k dokonalosti. První zahrady tam tvořili již v 6. století, ale největší rozšíření je čekalo ve středověku. To se zahrady začaly rozdělovat podle toho, k jakému účelu a také komu sloužily. Na parkové, rezidenční, meditační, čajové a suché. Například v těch suchých se upravují písek, štěrk i kameny do podoby vodních prvků. Jde o zahradní umění, které má filosofický základ. Jednotlivé detaily, třeba i položený kámen nebo větvička, mají vždy svůj význam!

Postavte si terasu na míru!

Jakmile nás slunce po dlouhém zimním období pošimrá svými teplými paprsky, okamžitě to člověka táhne ven, ať už dělá cokoli. Jenže ne vždy je snadné skloubit pobyt venku a práci se vším, co k ní potřebujeme. Ideálním řešením v takové situaci je terasa.
Terasa je ideálním kompromisem mezi komfortem vnitřního prostředí domu a zahradou. Máte zde po ruce vše, co potřebujete, a přitom jste venku. Je to jako mít pokoj v přírodě. A záleží jen na vás, jak si ji zařídíte. Může být krytá i nekrytá, zhotovená ze dřeva i kamene, případně i z dalších materiálů. Upravená k venkovní relaxaci, třeba u bazénu, ke grilování, anebo také k práci. Na terase se dá podnikat mnoho věcí a záleží jen na vás, jak ji upravíte.
křeslo na terase, vstup do domu
Takže pokud vy sami doposud žádnou terasu nemáte, neváhejte si ji pořídit!
Ti, kteří ji chtějí mít hned a nechtějí do ní investovat svou práci a čas, si ji mohou objednat na míru. Ti, kteří jsou zruční a kreativní se mohou do její výroby pustit svépomocí.
Jisté je, že když si terasu zhotovíte sami, bude přesně taková, jakou ji potřebujete mít, a to až do toho posledního detailu. Navíc vás její výroba vyjde levně, protože zaplatíte pouze za materiál, kdežto práci odvedete sami, a ještě vás to bude bavit.
posezení na střešní terase
Ideálním konstrukčním materiálem pro výrobu terasy je dřevo. Krásně vypadá, dokonale zapadá do zahrady, a dobře se s ním pracuje. Pakliže budete přístřešek zhotovovat svépomocí, jistě vám přijdou vhod dřevěné hranoly a terasová prkna.
Existuje mnoho druhů dřevin, ze kterých si můžete terasová prkna pořídit. K oblíbeným patří jak evropské, tak tropické exotické dřeviny. Nicméně velkou výhodou sibiřských a zdejších dřevin je, že si dobře rozumí s naším klimatem suchého léta a mrazivé zimy, takže nepraskají a nemění svůj tvar. Zkrátka právě s nimi bude vaše terasa bezvadná.

Mobilní dům na sto způsobů


Když se řekne mobilní dům, mnoho z nás zatím ještě tápe a představuje si malé objekty na kolečkách, které stojí například místo chatky někde na zahradě a mají jednu nebo dvě místnosti. V našich představách se v takových domech netopí a nenajdete tam ani vodu či záchod. Něco takového si představujeme často ještě i dnes a to i přesto, že mobilheimy ušly za poměrně krátkou poslední dobu, mnohým vývojem a aktuální trendy bydlení se dostaly až do tohoto odvětví a změnily kompletně způsob bydlení v objektu na „kolečkách“.

projekt mobilního domu

Ano, takovýto dům stále můžete nechat přestěhovat, protože si pořizujete objekt na kolečkách, ale především se změnily jeho priority a upřednostnilo se bydlení. Právě bydlení je jejich dnešní velkou doménou, protože v takovýchto obydlích se v dnešní době dá přebývat dokonce i celoročně. A co víc, můžete je nechat zkolaudovat a tím získat číslo popisné a bydlet si v nich jako v běžném rodinném, zděném objektu.

Bydlení i pro náročné uživatele

V objektu najdete koupelnu s teplou i studenou vodou. Samozřejmě wc, ale také kompletně vybavenou kuchyni. V ní se dá plnohodnotně vařit. V dnešní době si můžete nechat objekt celý vybavit a nastěhovat se již do hotového bydlení. Donesete si pár osobních věcí a ihned bydlíte.
Mobilheim https://www.top-mobilnidomy.cz/ splní i ty nejnáročnější požadavky na bydlení.

interiér mobilního domu

Objekty mohou mít i více místností, často v nich najdete ložnici, dětský pokoj nebo dokonce dva dětské pokoje, obývací pokoj, který je v posledních letech moderní spojovat s kuchyní, abyste mohli žít jako rodina pohromadě. Sociální zázemí a technická místnost se často nachází také za zavřenými dveřmi, aby nic nepřekáželo.
Bydlení je tedy vhodné pro každého. Můžete je využít na sto různých způsobů:

  1. Na rekreaci – vhodné místo chatky.
  2. K podnikání – možnost kanceláře, dílny, prostory ke skladování, k výrobě, podnikání.
  3. K občasnému bydlení, například na zahradách, vhodné jako obydlí pro hosty.
  4. K bydlení – celoročně v nich můžete bydlet. Zateplují se a může se v nich topit.
  5. K celoročnímu bydlení, kdy získáte číslo popisné, a takovýto objekt se stane vašim trvalým bydlištěm.

Jak nastavit optimální teplotu v chladničce

Ne všechno zůstane v lednici déle čerstvé v lednici. Mnohé potraviny poškozuje chlad, některé jej prostě nepotřebují. Ukážeme vám, jak nastavit ideální teplotu chladničky a optimálně skladovat potraviny.

Jaká je správná teplota?

Ideální teplota chladničky je 7 °C. U chladniček bez teploměrů a regulátorů 1-6 nebo 2-7, to obvykle odpovídá nízkým úrovním regulátoru 1 nebo. Mnoho zařízení je nastaveno na příliš velký chlad. Platí pravidlo, pokud máslo nejde rozetřít, lednice je příliš studená a měli byste ji nastavit o několik stupňů výše.

Pro mrazicí prostor, je ideální teplota -18 ° C . Jen o jeden stupeň méně může znamenat o šest procent vyšší spotřebu energie.
otevřená lednice

Teplotní zóny

Pokud chcete uklízíte větší nákup, měli byste mít v lednici pořádek. Ne každý výrobek se cítí stejně pohodlně v každé poličce a některé věci nejsou vhodné pro chlazení. S teplotním rozdílem asi 6 stupňů je teplota chladničky nahoře teplejší než na dně, protože studený vzduch klesá, bez ohledu na regulátor.

●     8 ° C v horní polici pro sýry a spol.
Při asi osmi stupních je horní zásobník vhodný pro sýry, dobře balené zbytky, uzené a syrové šunky.

●     5 ° C ve středním prostoru pro čerstvé mléčné výrobky.
Ve středním prostoru můžete ukládat mléčné výrobky, jako je jogurt, tvaroh a mléko na pět stupňů. Patří sem i otevřené sklenice na ovoce a zeleninu.

●     2 ° C v dolním oddělení pro maso a ryby.
Kde je nejchladněji v lednici? V prostoru dole. Tam je nejchladnější se dvěma stupni. Je proto ideálním úložištěm potravin podléhajících rychlé zkáze, jako je maso a ryby.

●     8 ° C v prostoru pro čerstvé ovoce a zeleninu.
Největší zabijáci vitamínů jsou světlo, kyslík, teplo a vlhkost. Oba spodní oddíly jsou nastaveny na přibližně osm stupňů pro všechny druhy zeleniny a ovoce – to je zajištěno skleněnou deskou umístěnou výše.
ovocná mísa

Tropické ovoce (například ananasy, manga, banány a všechny citrusové plody) nepatří do chladu, protože jinak vznikají hnědé a vodnaté plochy. Pokud se chcete vyhnout ztrátě chuti u zeleniny, která obsahuje velké množství vody (okurky, papriky, cukety a rajčata), pak je lepší je neuchovávat v chladničce. Brambory, česnek a cibule také nemají rádi nízké teploty a mohou začít klíčit rychleji. Skladujte je lépe v suterénu nebo v tmavém hrnci.

Díky 3D návrhu máte jistotu dokonalé kuchyně

Pokud chystáte ve svém bytě či domě renovaci, a právě v tento okamžik přemýšlíte o tom, která kuchyně by byla tou pravou právě do vašeho interiéru, pak jste na správném místě. Možná, že probíráte katalogy nebo brouzdáte po některém internetovém obchodě a hledáte to, co by naprosto splňovalo vaše představy.

červená kuchyň

o Rozhodně vám nechci brát iluze, ale je velice malá pravděpodobnost, že to najdete.

o Pokaždé tam budě nějaké to „ale“, které bude kazit celkový dojem.

Jak tedy vyřešit otázku nového kuchyňského zařízení? Docela jednoduše tím, že si ho necháte vytvořit přímo na míru. Což znamená – podle vašich představ. V současné době tuto možnost využívá stále více lidí. Nikdo už nestojí o to, bydlet ve stejném prostředí jako jeho soused vpravo, vlevo, přes ulici. Každý chce prostě originál.

· Pokud se domníváte, že nábytek, který je vyrobený na míru, si z finančních http://www.sfp.cz/ důvodů nebudete moci dovolit, pak jste na omylu.

· Velký rozdíl v tom rozhodně není.

– A konečný výsledek setře i ten.
bodovky na stropě

Konzultace s odborníkem jsou důležité

Pro splnění vaše snu o dokonalém interiéru je zapotřebí najít vhodného výrobce, který ihned nekývne na všechny vaše požadavky, ale vše s vámi nejprve prokonzultuje. Je dobré dát na radu odborníka, který se v tomto oboru pohybuje už dlouhá léta a nasbíral řadu zkušeností.

o Až nastíníte svou přibližnou představu, vytvoří se 3D návrh zdarma.

– Budete tedy moci vidět svou kuchyni ještě před tím, než bude vyrobena.

Tento způsob je velice praktický a také přínosný. Díky 3D návrhu můžete vychytat všechny nedostatky a mít tak jistotu dokonalého výsledku. Ve chvíli, kdy se rozhodnete, že teď je to už opravdu to pravé, započne samotná výroba, která potrvá pouhých šest týdnů. Doprava a montáž je samozřejmě zdarma.

Mobilní dům si pořídíte velmi levně


Pokud máte vítr v kapse, ale zoufale toužíte po vlastním bydlení, zaměřte svou pozornost na prodej mobilních domů, neboť právě to může být ideální cesta k vlastní střeše nad hlavou, kterou hledáte.
Investice do vlastního bydlení se jednoznačně vyplatí, a to i v případě, kdy musíte zvolit nelehkou cestu formou náročné hypotéky na bydlení. Díky dlouhotrvající hypotéce a vysokým úrokům sice mnoho peněz přeplatíte, ale i tak je to mnohem lepší, než měsíc co měsíc utápět vysokou sumu peněz v drahém nájmu, který vám žádný majetek v budoucnosti nezajistí. Nájemní bydlení z vás bude dlouhé roky vysávat peníze, aniž byste za ně získali jakoukoli trvalou hodnotu. Navíc, ten kdo pravidelně splácí vysoký nájem, nemá zpravidla už žádné volné prostředky, které by mohl investovat do vlastního bydlení.

hypétka

Potíže ovšem nastávají i ve chvíli, kdy sdílíte bydlení s rodiči anebo jinými rodinnými příslušníky či přáteli. I ty nejpevnější vazby se člověku zpravidla zprotiví, pokud sdílí prostor s někým, s kým trvale žít nechce. Nastávají tak nepříjemné spory a hustý vzduch v takovém bytě či domě by se dal zpravidla krájet. I z takového bydlení je proto nejlepší za každou cenu rychle odejít, tím spíše, pokud si zakládáte vlastní rodinu.

Až doposud neexistovalo pro lidi v podobných životních situacích žádné rozumné řešení, jak celou věc řešit. Ovšem od doby, kdy se na českém trhu s bydlením objevily mobilní domy, si vlastní samostatné bydlení za rozumnou cenu může dovolit naprosto každý.

půjčka

Cena mobilních domů je totiž více než příznivá, a pokud nebudete příliš nároční na vybavení vnitřního prostoru, můžete ji ještě více snížit.
Navíc ti, kdo netouží po trvalém celoročním bydlení, ale shánějí vhodný objekt pro sezónní rekreaci, mohou ušetřit ještě více a při koupi takového mobilního domu si tak snadno vystačí s vlastními úsporami.

Rostliny v bytě

Bývají sice obecně oblíbené, ale ne každý je má rád nebo se o ně dokáže dobře postarat. Ale asi znáte ten pocit, když přijdete do nějakého bytu a něco Vám tam chybí. Po chvíli zjistíte, že tam není kousek zeleně. Většinou Vám majitel sdělí, že je často na cestách a nemohl by květiny zalévat, případně je prostě nemá rád. Květiny ale přispívají k útulnosti bytu a jejich absence dělá prostředí neosobní a chladné. Nemusíte mít doma zrovna hotový prales, stačí vybrat pár hezkých, dekorativních kusů, které se k Vašemu bytu a k Vaší osobnosti dobře hodí. Neboť květiny o Vás mohou mnohé prozradit.
křeslo u piana

Na co brát zřetel

·         Světlo
Pokud máte všechna okna na sever nebo naopak na jih, musíte volit správné druhy pokojových rostlin, které snesou stín, případně přímé sluneční světlo. Nevhodným světlem na nich můžete napáchat nevratné škody. Nechte si poradit ve specializovaných obchodech a zahradnictvích.
·         Teplo
Máte hodně teplý byt a nemůžete příliš regulovat teplotu v místnostech? Pak také pečlivě vybírejte, neboť některé druhy květin potřebují „přezimovat“ v chladnějším prostředí (kaktusy).
·         Zálivka
Pokud jezdíte často pryč, vybírejte druhy nenáročné na zálivku, případně si pořiďte květináče se samozavlažováním. Jsou sice cenově náročnější, ale vyplatí se. Jinak zkuste poprosit někoho z rodiny, kamarádku nebo sousedy, kterým důvěřujete, zda by k Vám jednou za pár dní nezaskočili květiny zalít.
·         Velikost
Nezapomeňte, že květiny rostou a pravděpodobně budou za rok a více vypadat jinak, než když si je kupujete (např. fíkus, banánovník,..). Musíte mít pro ně dostatek místa, případně je mít komu dát, až už se Vám do Vaší garsonky nevejdou.
kaktusy na okně
Samozřejmě se může stát, že i když rostlinám věnujete veškerou možnou péči, některé zahynou. Zvlášť, když se o ně často stará někdo jiný. Ale nezoufejte, někdy je to trochu alchymie. I rostliny mají duši a těžko se v nich někdy vyznat.

I lofty mají své kouzlo

Loft je vlastně něco na způsob ateliérového bydlení, který vzniká přestavbou nevyužívaných průmyslových objektů. Vznikají velké otevřené prostory s vysokými stropy, které většinou nebývají členěné příčkami. Stropy s nezvyklou výškou vytváří ojedinělou možnost pro stavbu pater a galerií, které se stávají charakteristickým znakem loftu. Ale hlavním znakem loftu je PROSTOR.
interiér skladiště

Historii loftového bydlení bychom našli mezi 50. a 60. lety minulého století, kdy lidé ve velkých metropolích, jako je např. New York, začali pro bydlení využívat staré opuštěné továrny a sklady. Měly dvě dobré vlastnosti, dobrou polohu a zejména zmiňovaný velký prostor. Jako první je začaly využívat umělci jako své ateliéry a zařizovaly si je současně i jako bydlení, proto bývá loftové bydlení často spojováno s bohémským životem.

Možná ještě někde existují „staré lofty“, které se vyznačovaly právě ohromným prostorem, kde nebylo nic rozděleno dveřmi, příčkami, jediné uzavřené místnosti většinou byla pouze koupelna, popř. ložnice, lidé v nich zachovávali původní charakter, jako betonové podlahy, kovová schodiště, průmyslové lampy apod.

V dnešní době už se s takovým bydlením ve staré opuštěné továrně setkáme málokdy, a to opravdu jen v zahraničí, ale architekti neváhali a díky poptávce po loftech začali stavět nové budovy, které jsou starým loftům „alespoň podobné“ – mají volné, ničím nedělené prostory s vysokými stropy a velká okna.

Co je pro loftové bydlení charakteristické:
–        z barev jsou to barvy kovu, betonu a cihel, a také barva modrá
–        podlaha nejlépe z betonu, dřevěných prken nebo dlažba, ale pozor – cihelná, ne jakou si asi představíte pod slovem dlažba
–        svítidla – nejlépe průmyslová, kovová
grafiti na zdech
Jakým nábytkem si loft zařídit, aby skutečně připomínal „pravý loft“?
–        typickými prvky jsou velký prostor, režné cihly, takže nábytek vybírejte z kombinace masivního dřeva a kovu, a protože to bylo bydlení ve staré továrně, budilo dojem zabydlenosti už nějakou dobu, tohoto dojmu můžete docílit např. patinou, např. na podlahách
–        do kuchyně použijte otevřené kovové regály, určitě ne klasickou kuchyňskou linku, tím byste celkový dojem úplně zkazili
–        do koupelny můžete použít dlaždice ve stylu patchwork.