Uspěchaný životní styl


Za okny tma, zvoní budík, vstáváte, po paměti se oblékáte, čistíte zuby a bez snídaně vyrážíte do nového dne. Na náměstí si kupujete ranní kávu, za chůze k ní přikusujete přeslazený croissant. Dorazíte do práce, kde až do obědové pauzy pobíháte mezi schůzkami s kolegy a odepisujete na e-maily.

V době oběda zhtnete pomalu “na stojáka” něco typického z českého menu – nejčastěji to bude asi smažák s hranolkami, v lepším případě caessar salát s majonézovou zálivkou. Odpoledne spěcháte z práce vyzvednout děti, nakoupit v nejbližším obchodě, kde dítku dáte raději do ruky kinder bueno, ať máte klid. Doma po klasické večeři v podobě chleba s něčím zapadnete unaveni k televizi s jedinou myšlenkou, ať děti nic nechtěji.
 
Připomíná vám předchozí odstavec nápadně vaše dny v posledních letech života? Možná byste ještě doplnili, že po večeři k té televizi si berete pytlík s brambůrkami a vydatně ho zapíjete coca-colou anebo skleničkami bílého vína. Někteří by k tomu navrch přidali ještě alespoň jednu krabičku cigaret, kterými začínají svůj den místo snídaně.
 
Řeč je tu o dnešním uspěchaném životním stylu života, kdy mnozí z nás se ženou za něčím, do čeho nás nutí dnešní spolešnost – kariéra, perfektní domácnost. Problém je, že se pak nestíháme zastavit, zregenerovat, natož kvalitně a zdravě najíst.
 
Jaké jsou rysy uspěchaného života:

•   špatné stravovací návyky – jídlo za chůze, nedostatek tekutin, vynechávání snídaně,
•   nedostatek času sám pro sebe – žádné vlastní zájmy, koníčky,
•   minimum sportování – snad jen chůze na zastávku a ze zasátávky, pokud nevlastníte auto, pak je to chůze na nejbližší parkovací místo,
•   trvalý pocit nespokojenosti plynoucí ze všech předchozích bodů – tělo prostě nedostává, co potřebuje, proto se brání.
 
Pokračováním v tomto stylu života se lidé často dostávají do fáze, že život nemá smysl. Začnou ho utápět právě v cigaretách, alkoholu. Objeví se i první deprese, které mohou vést až ke smutným koncům. Chcete takový život? Předpokládáme, že asi ne, tak zastavte a zhluboka se nadechněte.