Před Vánoční úklid

Začíná období, kdy plno lidí vymýšlí dárky, které musí nakoupit svým blízkým. Není to o tom, že musí, ale chtějí je obdarovat něčím pěkným, co využijí. K těmto starostem se tedy přidává šmejdění po tom, co by si ten druhý přál anebo se někdo rovnou zeptá, co si kdo přeje a ať si řekne, co přesně chce. V některých rodinách se to řeší i tak, že si třeba žena nakoupí všechno, co chce a pak to dá manželi a ten jí za to dá peníze. Dárky na ní poté budou čekat pod Vánočním stromkem.
Toto období není pouze o shánění dárků, ale i tom, že se musí začít uklízet, aby Ježíšek vůbec přišel do domova, ve kterém je čisto. retro žehličkaProto plno hospodyněk začíná velmi brzo uklízet celý svůj dům. Ještě, než začnou mrazy, tak umyjí všechny okna, aby poté v mraze neměli problémy s čištěním. Pokud jsou chytré a mají již starší děti a ochotné manželi, tak si rozdělí péči o domácnost mezi sebe. Není to totiž jen o tom, že žena musí v domácnosti působit jako ta, která stojí u plotny, stará se o děti a vaří. Mnoho žen totiž dělá všechny tyto činnosti a zároveň dochází do práce, ve které tráví denně mnohdy i přes deset hodin, protože potřebují dohnat práci, kterou nikdo jiný za ně neudělá. Domů pak dochází strhané a tam je čeká ještě další péče o domácnost.
Pokud nemají muže, který si všimnou jejich obrovského nasazení, tak si mohou najmout někoho, kdo se zabývá úklidem. Mnoho žen tuto činnost nabízí a jejich činnost je vykonávána pouze brigádně. Mají to třeba jako formu přivýdělku, díky kterému si šetří na Vánoce na dárky pro jejich děti. Mohou to být matky na dovolené nebo studentky, které potřebují každou korunu. Občas se najde i nějaký muž, kterého úklid baví.péče o prádlo
Nejen mytí oken je tím, co se dělá před Vánoci. Dále je to vyprání záclon, utření prachu, důsledné vyluxování a vytření všech prostorů atd. Mezi to se řadí i péče o prádlo. Pokud někdo nerad žehlí, tak pouze na tuto činnost si může najmout firmu. Žehlením prádla v Praze se zabývá firma Purehouse.