Je luxusní kabelka opravdu výrazem luxusu?

Říká se, že ženu poznáte nejlépe podle obsahu její kabelky. To je zajisté pravda, avšak i kabelka samotná nám toho o její majitelce může hodně říci. Je totiž pravdou, že ženy si ji nevybírají pouze jako věc, do které mohou uložit různé drobné nezbytnosti, které je potřeba mít stále při sobě. Zároveň ženám slouží i jako módní doplněk.
červená značková kabelka

I to je důvod, proč jich ženy mají tolik. Stejně jako u oblečení, jeden typ se nehodí pro všechny příležitosti. Stejně jako například do divadla nepůjdeme v teplákách, nevezmeme si tam ani starý, odrbaný batoh.

Výrobci kabelek to samozřejmě vědí, a proto vyrábějí mnoho druhů. Každý si tak může vybrat dle svého vkusu a potřeby. Ceny jsou také různé, od poměrně levných až po ty nejdražší a nejluxusnější. Právě u nich se mnoho neznalých lidí pozastaví. Proč luxusní kabelka stojí takové peníze? Na tržišti mají přece skoro stejnou, ale mnohem levnější!

Odpověď je samozřejmě jednoduchá. Podobně jako u ošacení, i zde se platí především značka. Právě díky ní výrobci vydělávají tolik peněz. Pokud je prodej navíc ještě podpořen například tím, že nějaká celebrita zrovna tento typ nosí, cena i poptávka jdou nahoru.
různé typy kabelek

Je tu však i druhá strana mince. Tyto tašky bývají vyrobeny z kvalitních materiálů a při správné péči dlouho vydrží. To se o jejich náhražkách z tržnice říci nedá. Na pohled možná vypadají podobně, ale rozdíl poznáte velmi brzy. Nebude trvat dlouho, a začnou se rozpadat.

Pravdou však je, že mnoho žen si kupuje právě tuto levnější variantu. Je to především proto, že jsou levnější a vzhledem k jejich podobnosti s originálem, a především dobře viditelné značce mohou ostatním ukázat, že mají kabelku Gucci.

Poměrně směšně to vypadá v případech, kdy prodejce ve snaze vyhnout se porušení autorských práv a pokutě za neoprávněné užívání značky prodává výrobky se zkomoleninami názvů známých značek, jako například Guci, Versac a podobně. Koneckonců, takto vznikla známá hláška „Čím víc pruhů, tím víc Adidas“. Přesto si toho lidé, zvláště s nižším vzděláním, nevšimnou. Sami totiž nevědí, jak se daná značka správně píše.

Co říci na závěr? Pokud si chcete koupit skutečně luxusní kabelku, se kterou uděláte dojem, vyhněte se tržnicím obloukem a raději zamiřte do značkového obchodu. Ano, zaplatíte mnohonásobně více, ale nebudete nosit padělek, a navíc vám vydrží mnohonásobně déle. A to se vyplatí.