Je to zvláštní, ale přesto nelegální

Že by mělo být pěstování nějaké rostliny nelegální? Ačkoliv to vypadá jakkoli absurdně, je tomu tak. Konopí je přitom tak úžasná rostlina, která má prokazatelně pozitivní účinky na lidský organismus, a to dokonce i tehdy, když se využívá tím nelegálním způsobem, který každý odmítá. Marihuana je zkrátka léčivá bylina, což se však mnohým lidem nelíbí. Je v tom otázka peněz nebo jsou lidé opravdu zdrženliví, pokud jde o využití této rostliny?

konopí

Peníze hrají prim

Není žádným překvapením, když se člověk podívá na čísla a vidí, kolik stojí jeden gram konopí v lékárnách. Pro tyto firmy je to obrovský, byť velmi nehezký byznys. Chtějí totiž vydělávat na tom, že lidé této rostlině věří. I to je důvod, proč byla tato rostlina schválena pro prodej v lékárnách, avšak ve variantě, která nemá s tou původní marihuanou příliš společné. Je to zkrátka fakt, kterému se často obtížně věří, ale právě peníze jsou pravděpodobné tím, co brání předním politikům tuto bylinu zlegalizovat.
Kromě toho je zde další důležitý fakt, a to závislost. Na druhou stranu, když si člověk uvědomí závislost na alkoholu, která je mnohem horší, a následně vezme v potaz to, jak může být člověk posilněný alkoholem nebezpečný, a to nikoliv jenom za volantem, je opravdu do nebe volající, že konopí není legální. Stát jako takový by přitom přišel na obrovské množství peněz, neboť by prodej legálního konopí bylo možné řádně zdanit.

sazenice

Zde přichází na řadu pěstování

Stát si však moc dobře uvědomuje jednu skutečnost – poměrně jednoduché pěstování konopí. Z tohoto důvodu se nikomu nechce plošně tuto rostlinu zlegalizovat, neboť by to znamená snížení, již tak malých výdělků. Každý by totiž začal s pěstováním, načež by však zcela vymizel nelegální prodej a organizovaný zločin v této oblasti. Jak tedy lze vidět, tato záležitost má mnoho výhod a nevýhod, z čehož však stále vyplývá, že zabývat se konopím je rizikové, a pokud člověk projeví zájem o semena marihuany, měl by vědět, jak s nimi naložit.