Motosalon je plný románků

Kdo si myslel, že řeč bude o lidském srdci plné touhy, tak bude třeba vše uvést na pravou míru. Nejedná se o lidskou lásku splynutí dvou srdcí, ale o jiskru, která přeskočí na nejedné výstavě motocyklů. Pak samozřejmě hodně rozhodne testovací jízda. Je pravdou, že mnohdy se jedná o krátký, ale zato velmi intenzivní románek. Někdy ale přeroste i v dlouhodobý vztah, který proniká velmi do hloubky soužití jezdce a stroje. Žádná láska se neobejde bez investice a není tomu ani zde jinak. Pokud ale chceme, aby toto soužití vydrželo co nejdéle, tak péče bude rozhodně na místě, včetně servisu a správného udržování přes zimní období.
zpětné zrcátko motorky

Poznáváme protějšek

V podstatě se taková první jiskra odehraje ihned po prohlédnutí stroje. Maska, tvar, krytý motor hliníkovým plechem, mimochodem velmi dobrý nápad výrobce. A ta nádrž, která je ta super tvarovaná, že bude chránit z přední části nohy a nebude na ně foukat, dále vytváří zúžený prostor, který zase dokonale plyne se sedlem, tudíž se bude nejen dobře sedět, ale pojede se skvěle i ve stoje. Výčet obdivovaných částí, laku a provedení je dostatek. Však se zde nevystavují žádné primitivní stroje, ale krásně tvarované a naleštěné krásky. Finanční částky za tyto stroje mnohdy dosahují vysokých hodnot, ovšem touha se projet je ještě daleko vyšší. A když si ti dva sednou, nebude dlouho trvat a bude se jí majitel pyšnit ve své garáži.
závodník na motorce

Krása uvadá

Tak k tomu není co dodat. Stroje stárnou podstatně rychleji, než my. Pokud jsou v provozu a nemají správnou údržbu, tak nejen jejich krása, ale funkčnost ztrácí na hodnotě. Jízdou se snadno opotřebovávají brzdové destičky, spojková lamela nezůstává nijak stranou a sem tam stejně přibude nějaký šrám z cest. Správný řidič si pořídil milenku pro volné chvíle a tak jí bude muset věnovat svůj čas, případně jí zajistí dobrý servis a mohou spolu dál pokračovat v bezproblémové jízdě kamkoliv. Jeden se pak může spolehnout na toho druhého. Ten pocit svobody se nedá nijak popsat, ten se zkrátka musí zažít.