Záznam v registru už pro vás nemusí být překážkou

Získat záznam v registru je snazší než lusknout prsty. Škoda jen, že není stejně tak snadné se ho zbavit. Pokud požádáte o vymazání záznamu z registru, můžete se toho dočkat již za několik měsíců anebo až za několik let. A to je poměrně dlouhá doba na to, že platí, že dokud záznam v registru máte, tak nemáte nárok na bankovní půjčku.

rovnováha

Záznam v registru je okamžitá stopka v případě, že se vypravíte do banky požádat o půjčku. Žádná klasická banka nikomu se záznamem v bankovním anebo v nebankovním registru peníze nepůjčí. A je v zásadě jedno, zda jste záznam získali kvůli opožděné platbě za energie anebo kvůli tomu, že máte velké finanční potíže a dlužíte milióny. Banky to vidí stejně.

Jediná možnost, která vám zbývá v takovém případě, kdy se nedokážete bez peněz obejít, je kontaktovat nebankovní společnost. Zde jsou ochotni přivřít jedno anebo případně i obě oči a poskytnout vám půjčku i v situaci, kdy máte výše zmíněné problémy. Ovšem i nebankovní společnost bude zajímat, jak je váš záznam závažný, a proč jste ho získali, a proto pokud máte velké finanční potíže a hrozilo by, že se ještě více prohloubí, tak ani zde peníze nezískáte.

Pokud je ovšem váš záznam málo významný jako například opožděná platba za energie anebo na pojištění, pak není ani ten nejmenší důvod, proč byste neměli získat výhodnou nebankovní hypotéku bez registru. V případě drobných potíží s registrem již od sazby úroku čtyři procenta, v případě větších potíží se sedmi procentním úrokem.

bankovnictví

V každém případě byste měli počítat s tím, že za jakoukoli nebankovní hypotéku se musíte zaručit vhodnou nemovitostí. Jako záruku můžete použít prakticky jakoukoli nemovitost, kterou máte po ruce, ať už se jedná o váš rodinný dům, podnikovou budovu, garáž či zahradní chatku. Jde pouze o to, že maximální možná výše částky, kterou můžete získat je vymezena sedmdesáti procenty odhadní hodnoty zvolené nemovitosti. Pokud tedy pomýšlíte na velkou půjčku, zvolte opravdu hodnotnou nemovitost.