Umísťujete tablety správně?

Léto začíná vždy převážně už v květnu, kdy se venku podstatně oteplí a všichni se už nemůžou dočkat toho, jak odloží zimní kabáty a svetry do skříně na příští studené období. Kromě letního oblečení, lehkých vzdušných bot a velké zásoby plavek, si mnozí z vás nezapomínají zakoupit ani bazén, který jim splní sen o příjemném ochlazení a zábavě právě v tomto nejteplejším období v roce.
Jestli si ho však chcete užívat naplno, věřte, že k němu budete potřebovat mít nejen kladný vztah, ale i dostatek příslušenství, které by vám práci s jeho údržbou usnadnilo.

brýle

Co vám musí plavat na hladině?

Kromě vaší maličkosti, ve vašem bazénu nesmí chybět i drobnost jménem plovák na chlorové tablety. Váš pohyb na hladině nebo pod ní nebude nijak omezovat, ale naopak bude pro vás účinnou zbraní, která se bude snažit optimálně rozvrhnout chemické přípravky, které do něho vložíte.
Nejpoužívanější chemií jsou tablety na bázi chloru, které do něho snadno umístíte a necháte uvolňovat tak, aby byla koncentrace chloru a případně i dalších účinných látek správně rozložena.
UPOZORNĚNÍ!

  • Nikdy se nesnažte používat tablety způsobem, že jich volně hodíte do vody. V lepším případě se vám vůbec nerozpustí tak, jak mají a v horším vám způsobí zdravotní komplikace díky přímému kontaktu s vaší pokožkou.

Tablety do bazénové vody slouží k tomu, aby se rozpouštěly postupně a volně po celém objemu bazénu – nikoli na jeho dně. A nejlepším způsobem k tomu, jak toho docílit, je použít na nich plovák.

vodotrysk

Dostupné varianty, ze kterých si vyberete

Na trhu je hned několik takových pomocníků, které si na vaší hladině bazénové vody budou spokojeně plavat a dělat svou práci, aniž byste to věděli.
Zvolit si můžete nejen různě velké (závisí od velikosti vaší nádrže), ale i s různých typem uzavíratelného víka (šroubovací nebo otáčecí) nebo dokonce takové, které v sobě mají zabudovaný teploměr. V takovém případě budete mít o starost méně a nebudete si muset kupovat samostatný teploměr do vody, abyste věděli, jakou má přesnou teplotu.