Účinky Aloe vera

Dá se říct, že tato rostlina, kterou můžete pěstovat na své zahrádce nebo klidně i v bytě v květináči, je všelékem vaší pokožky. Trpíte-li jakýmikoli kožními problémy, akné, lupénkou nebo ekzémem, aloe vera je vždy velice dobrým pomocníkem. Tiší bolest, zmenšuje podráždění a dává pokožce hebkost. Dokonce i při popáleninách je tato květina skvělým lékem.

1.       Hydratace a ochrana
Pokud si každý večer po odstranění make-upu a po omytí nakapete na tvář trochu gelu z aloe vera, vaše pleť bude jemná, velice dobře hydratovaný a zároveň bude chráněna proti vnějším vlivům, které negativně působí na póry, jež se zanášení. Tímto zanášením nečistotami vznikají vřídky, jež mají na následek akné, černé tečky a zarudnutí pokožky.

2.       Při odličování
Pokud máte citlivou pleť, aloe vera, tedy gel z jejích listů, vám může pomoci při odličování. Pleť tak nebude zatěžována žádnými chemikáliemi, takže ani nebude vysušována. Odstraní nejenom obyčejnou maskaru a líčení, ale navíc se vyhnete vysoušení pokožky a jejímu následnému zčervenání.

3.       Místo pěny na holení
Aloe vera má změkčovací efekt, proto bude velice pozitivně působit na pokožku, pokud jste citliví na chemikálie. Aloe vera má zároveň dezinfekční vlastnosti, takže je méně pravděpodobné, že se vám do pórů zanese infekce, která by způsobila vytvoření vřídků. Navíc tím předcházíte zarůstání chloupků.

4.       Na suchá místa
Pokud máte na těle výrazně suchá místa, nejčastěji jsou na pažích, lopatkách a na loktech, aplikujte si zde gel z aloe vera. Kůže bude hydratovaná dlouho a velice kvalitně.

5.       Dezinfekce
Používáte-li dezinfekce na ruce, nejspíš se vám kůže na nich vysušuje, jelikož je v těchto prostředcích spousta alkoholu. Vyrobte si za pomocí aloe vera svůj vlastní dezinfekční gel! Stačí vám půl hrnku aloe vera gelu a čtvrt hrnku alkoholu s vodou. Pokud přidáte esenciální olej, určitě bude dezinfekce i příjemně vonět.

6.       Na žízeň
Vědci prokázali, že pijete-li šťávu z aloe vera, dopomůžete si nejenom k rozjasněné pleti a výraznému úbytku vrásek, ale také mírně napomáhá hubnutí, jelikož podtrhuje funkci metabolismu, který zrychluje stejně, jako například máta.