Světová přepravka


Druhů nejrůznějších přepravních pomůcek je jistě velice mnoho. S jedním z nich se můžete ale setkat doslova po celém světě. Euro palety totiž opravdu cestují po celém světě. Tento typ přepravek je velmi rozšířený a oblíbený pro své velké výhody při dopravě. Vzhledem k tomu, že rozměry byly přesně stanoveny podle rozměrů železničního vagónu, dá se využít každý koutek tohoto dopravního prostředku.

sklad palet

  • Pro přepravu zboží na europaletách se nevyužívají ISO kontejnery, protože jejich rozměry jsou stanoveny podle jiných kritérií.

Oprava je ekonomičtější

Přepravní pomůcka, která nosí označení EUR, patří mezi výměnné. Což znamená, že se nemusí vracet nazpět ke k odesilateli, ale může být využita pro další transport. Je také možné tyto palety vykupovat v kterékoliv certifikované provozovně. Pro možnost výměny nebo výkupu ale platí jasně daná pravidla.

  1. Přepravka musí být vyrobena v provozovně s licencí.
  2. Na paletě musí být označení EUR.
  3. V žádném případě nesmí chybět žádný díl.
  4. Poškozené kusy se nevykupují.
  5. Hniloba nebo znečištění je nepřípustné.

Pokud se přeci jen stane, že se vinou okolností paleta poškodí, pak je rozhodně výhodnější ji dát opravit do některé výrobny. Pokud by se do opravy pustila necertifikovaná dílna, pak by ztratila paleta právo nosit označení euro. Opravená europaleta má na středním špalíku na obou delších stranách kulatý hřebík.

paletový vozík

Rozměry jsou normované

Rozměry těchto přepravních pomůcek jsou přesně dané. Což znamená, že délka je 120 cm, šířka 80 cm a výška 14,4 cm. Díky těmto rozměrům vznikne plocha o velikosti 0,96 metru čtverečního. Jednotlivé konstrukční díly jsou spojeny 78 hřebíky, přičemž každý z nich má své určené místo. Europaleta nepřináší výhody pouze při dopravě, ale vzhledem ke své konstrukci http://www.halex.cz/ je pomocí vysokozdvižného vozíku snadné s ní manipulovat. Což umožňuje stohování.