Se sadou na klíčení budete mít brzy bohatou úrodu


Stačí koupit vhodná semínka a chytrou nádobu na klíčení a můžete se do pěstování křupavých výhonků rostlin pustit i vy. A pravdu k tomu nepotřebujete nic jiného, než je výše zmíněná sada na klíčení. Vydatnou dávku vitamínů si tak můžete připravit s minimálními výdaji i s minimálním úsilím.
Každý z nás denně slýchá z médií o tom, že by se měl stravovat vyváženě, a že by lidská strava měla být bohatá na zeleninu, která je nejen zdrojem vlákniny, ale také zdravotně prospěšných látek jako jsou minerály, vitamíny či enzymy, a ještě mnoho jiného. Také se ptáte, kde to všechno vzít, tím spíše v zimě, kdy je o čerstvou zeleninu nouze?

výhonky

Nemusíte se bát, pokud chcete naplnit výše zmíněná výživová doporučení, tak rozhodně nemusíte pospíchat do lékárny pro drahé preparáty. Stačí, když si rychle koupíte praktickou sadu na klíčení semínek a máte vyhráno. Vlastně už máte díky ní z poloviny hotovo.

zelenina

Zkrátka a jednoduše vysypte semínka do nádoby a zalijte je vodou, a to vydatně, neboť by je měla vodní hladina několikrát převyšovat. Semena ve vodě nabobtnají. Některá dříve, některým to trvá déle, ale když je takto ponořená necháte přes noc, mělo by to stačit. Poté vodu slijte a udržujte je i nadále vlhká, ideálně tím, že je zhruba třikrát denně prolijete vodou – a ona vám za odměnu začnou klíčit. Když je postavíte i s nádobou na světlo a do teplého prostředí, půjde to rychle.
A pak už můžete pomýšlet na jídlo. Mladé výhonky rostlin jsou křupavé a můžete si je připravit na tisíc způsobů právě tak, jak to máte rádi. Můžete je konzumovat syrové, jako součást studené kuchyně anebo je klidně můžete zamíchat třeba do polévky. Jistě i vy oceníte jejich pestré vůně, barvy a chutě, a jakmile je všechny objevíte, začnete s nimi v kuchyni experimentovat. Takže k vám za kulinářskými zážitky budou rádi vyrážet i vaši známí.