Rozšíření soukromých rychlíků po České republice

Soukromí železniční dopravci slibují maximální komfort a civilizované prostředí hodné jednadvacátého století. Chystají se dvě velká rozšíření, která usnadní dlouhodobé cestování na delší vzdálenost, a to od dvou různých soukromých dopravců.

Linka Praha-Benešov
Společnost soukromých dopravců Arriva oznámila, že od prosince začnou jezdit prodloužené linky na této trase se zastávkou také v Říčanech. Vlak bude jezdit každou hodinu podle nového jízdního řádu.

Všechny tyto vlaky jsou modernizované; mají luxusní sedačky, volnou wi-fi, elektrické zásuvky pro každé sedadlo, ale také LCD obrazovky, na kterých budou informace o dopravě a také o jízdě toho vlaku. Tyto modernizované rychlíky budou mít tiché kupé, ale také prostor pro rodiny s dětmi. V těchto kupé se budou nacházet i hračky pro děti. Stewardi budou v tomto vlaku rozdávat vodu zdarma.

Ceny jízdného však společnost Arriva ještě neuveřejnila, ale slíbila tak učinit do konce listopadu.

Jaké jsou další novinky společnosti Arriva?
·         Společnost Arriva se také chystá zavést novou dopravní spojku na trase Praha – Český Krumlov – Nová Pec. Jen cesta mezi Prahou a Krumlovem trvá tři hodiny. Rychlík bude stavět v Táboře, Budějovicích a asi desítce obcích na Šumavě.

·         Tato společnost také slíbila prodloužit trať z Trenčína do Nitry. Jízdenky budou přístupné online nebo přímo ve vlaku. O kasách na nádražích se právě teď jedná.

Linka Praha-Brno-Bratislava
Žluté vlaky společnosti Student Agency RegioJet vyšle své vlajkové lodě žluté barvy do boje i na hlavní linku Praha-Brno. Zatím vedou nejdelší a nejnáročnější trasu Praha-Ostrava-Žilina, ale chystají se i na druhý spoj, který bude končit na Slovensku.

Vlaky by přes Brno měly jezdit třikrát denně někdy od počátku nového roku, a měly by mít plný servis tak, jak jsou cestující RegioJetu zvyklí.

Linka Praha-Zlín
Společnost Leo Express zkrátí dobu trvání tohoto spoje na dvě a půl hodiny, chce však zachovat zastávky na stanicích jako je Kolín, Zábřeh na Moravě a Hranice na Moravě.