Nejpoužívanější fotoaparát na světě

Digitální fotoaparáty se stále důmyslnější technologií jsou dnes skutečně výkonné. Ostré, přesné, zachycující co největší možný počet barev a co nejvěrnější kopii reality. Avšak o tyto přístroje mají zájem možná profesionálové nebo studenti fotografie, případně lidé, kteří se na fotoaparáty specializují. Pro běžného uživatele nejsou tyto přístroje nejvhodnější. Tím nejpoužívanějším fotoaparátem na světě je iPhone společnosti Apple, jak uvádí sociální síť pro fotografie Flickr.

Nakousnuté jablko
Chytré telefony právě s tímto logem se staly nejobsazovanějšími mobily v příčkách používanosti fotoaparátů. Tradiční fotoaparáty, digitální kamery nebo zrcadlovky jednoduše multifunkčnímu postmodernímu světu nestačí.
Seznam nejpoužívanějších fotoaparátů světa:
1.       iPhone 6
2.       iPhone 5S
3.       iPhone 6S
4.       Samsung Galaxy 6S
5.       iPhone 5
Dotykový display a multifunkčnost
Kompaktní fotoaparáty a zrcadlovky totiž dnes již nejsou jediné přístroje, které nabízejí nejvyšší možnou kvalitu fotek. Fotoaparáty mobilních chytrých telefonů jim zdatně konkurují, hlavně fotoaparáty smartphonů, jejichž pořizovací hodnota přesahuje patnáct tisíc korun.

Společnosti Apple iPhone a Sonny Xperia, které se na fotoaparáty svých vlajkových lodí speciálně zaměřují, nabízejí mnohdy větší počet megapixelů než některé kompakty ve stejné hodnotě. Jedinou výhodou digitálních fotoaparátů je optické přiblížení, které mobilní telefony zatím nemají.

Největší přednostní iPhonů, Samsungů, Xperií ale také nejnovějších modelů Huawei jsou převážně dotykové displeje, které jsou efektivní hlavně při zaostřování. Digitální fotoaparáty mají ostřící body, zatímco na dotykovém displeji můžete zaostřit na cokoli na obrazovce smartphonu. Výhodou smartphonů jsou rovněž efekty, filtry nebo nejrůznější vymoženosti, například automatické zachycení úsměvu nebo některé kolorovací procesy.