Která kryptoměna vyhraje u vás?

Přemýšlíte nad tím, zda byste se raději měli pustit do těžby nějaké více známé elektronické měny anebo vyzkoušet zatím skoro neznámé virtuální platidlo? To je otázka, na kterou si budete muset odpovědět předtím, než si pořídíte potřebné vybavení, a to jak hardware, tak software, a pustíte se do těžby.

V čem se vlastně jednotlivé kryptoměny liší? Různé virtuální měny jsou založeny na odlišných principech. Využívají jiný druh scryptu, šifrování, mají jinou myšlenku, i když základní poselství svobodného platidla a decentralizace je spojuje. A proto se liší i způsoby, jak tato platidla můžete získat.
anonymní měny

Zdaleka byste ovšem neměli podlehnout dojmu, že má smysl těžit pouze známá elektronická platidla a investovat pouze do bitcoinu, tak to rozhodně není.

Bitcoin je natolik oblíbený a rozšířený právě kvůli tomu, že byl první, je tudíž nejznámější a stačil si vybudovat pevnou základnu svých příznivců. To ovšem neznamená, že jeho současného postavení na burze nemohou dosáhnout také jiné měny, to rozhodně ne. Naopak, mezi zatím méně známými kryptoměnami existuje hned několik černých koňů, kteří pravděpodobně poběží velice rychle vpřed.
odborná data

Pokud jste pevně rozhodnuti, že byste se také chtěli pustit do těžby některé z kryptoměn, měli byste vždy zvážit i to, kolik jste ochotni investovat do těžebního zařízení. Některé měny jako je třeba nejznámější bitcoin jsou poměrně těžko a zdlouhavě těžitelné a ověřování transakcí v takovém případě vyžaduje opravdu veliký těžební výkon, takže se neobejdete bez speciálního výkonného asic mineru, který také něco stojí.

Jestliže vás něco podobného odrazuje, vsaďte raději na takové elektronické platidlo, které je možné těžit jen se sestavou několika výkonných grafických karet. Takový gpu miner je finančně dostupnější, jeho spotřeba bude nižší a můžete jej využít k těžbě hned několika typů zajímavých kryptoměn.

Posted in Web