Jaký zvolit držák mobilního telefonu do auta?

Vybrat držák mobilního telefonu do auta není složitou záležitostí. Výhodou zajisté je, že ve většině případů je zapotřebí se zaměřit jen na velikost mobilního telefonu. Neopomenutelným faktem ale je, co vlastně od této praktické věci očekáváme a kam hodláme držák neboli tedy telefon v autě umístit.

navigace

Kvalitní držák mobilního telefonu do auta prokáže výtečnou službu. Umožní velice snadné, jednoduché a zároveň bezpečné uchycení. Jedná se o velice ocenitelnou pomoc při využití handsfree nebo GPS. Na trhu je několik variant, mezi kterými si lze vybrat. K dostání je mnoho různých typů a provedení. Většina z nich je univerzální s typizovanou velikostí pro jisté spektrum mobilních telefonů.

Samozřejmě lze pořídit i výrobek pro konkrétní typ mobilu. Zde je však nutné myslet na to, že v případě výměny mobilního telefonu, bude zapotřebí učinit poté i výměnu držáku.

Základní rozdělení

První skupinu tvoří přísavné držáky, které je možno prostřednictvím jednoduché přísavky připevnit na sklo. Výhodou je potenciální využití v každém vozidle. Nicméně je nutné si uvědomit, jaký máte vůz. Jestliže vlastníte vůz mající předsunuté čelní sklo, bude manipulace s držákem díky značné vzdálenosti složitější a zcela nepraktická.

Další kategorii tvoří držáky vyžadující komplikovanější montáž, tj. nalepení na palubní desku. V horším případě může jít až o potřebné provrtání pomocí šroubů. Jedná se o dražší typ. Nezřídka obsahují i nabíjecí sadu, kterou je možno přidělat do elektroinstalace vozidla. Tento držák slouží pro mobilní telefon jako dokovací stanice. Více dražší kategorií jsou držáky pevně přimontované se standardně dodávanou handsfree sadou, kdy je způsobeno propojení mobilního telefonu s audio systémem a přidruženými mikrofony. Tím je umožněno pohodlné telefonování během jízdy.

držák na mobil

Poslední a zároveň i cenově nejvýhodnější tvoří libovolně umístitelné držáky. Lze je postavit a položit kdekoliv a kamkoliv. Jsou jistým kompromisem mezi kvalitním přístupem a dostatečnou oporou.