Zdravý životní styl jako hobby

Běhání či jiný sport, malování, cestování, to jsou koníčky, zájmy, které nemusíme nijak představovat. Nikdo se ani nepozastaví, když je zmíníme jako náš koníček, kterému se věnujeme ve volném čase.
 
Ale co kdyby vám někdo na lehkou otázku, co je jeho hobby, odpověděl, že zdravý životní styl. Dokážete si pod tím něco představit? Přece jen je to hůře uchopitelná představa. Hodně lidí v dnešní uspěchané době má zájem se uklidnit, žít a stravovat se zdravěji, ale že by to pojal někdo jako svůj koníček?
 
A přesto se tomu děje. Někteří lidé pod vlivem svých nemocí začnou hledat alternativy ke klasické medicíně, jak ji známe od doktorů. Postupně se dostanou například k alternativní medicíně, začnou měnit svůj život. Až jednou zjistí, že to nedělají, protože jen primárně chtěli vyléčit neduh, ale protože je to baví – baví je objevovat nové možnosti, aktivně si vyhledávají další informace, účastní se školení.

Jednodušše řečeno tak tráví svůj volný čas a naplňuje je to. A to je přece řekněme definice hobby, koníčku či zájmu. Pojďme jen v krátkosti vyjmenovat nějaké nové možnosti ve zdravém životním stylu, které nás mohou vést až třeba k novému koníčku.
 
Některé směry ve zdravém životním stylu, jež se mohou stát přirozenou součástí vašeho života i náplní vašich dní:

•   paleo stravování– návrat k tomu, co jedli naši předci – zejména maso, vajíčka a zelenina. Káva a alkohol se sladkostmi jsou přirozeně zakázány, stejně jako přílohy a pečivo. Zastánci se často věnují crossfitu jako sportu, který podporuje tento životní styl.

•   zelené stravování– superživiny v podobě Chlorelly a Ječmene do našeho těla, pomůžou pročistit. Přívrženci tohoto stylu života často inklinují  k meditačním cvičením, zejména pak k různým formám a podobám jógy.

•   vegetariánství a veganství – tyto dva směry netřeba představovat. Často se prolínají s komunitou lidí, kteří jedí zelenou stravu.
 
Možností je spousta, nezmínili jsme například raw stravování, středomořskou dietu jako stravování a další. Důležité je se nenutit, musí to být naše přirozená zvídavost, chtít a třeba i časem náš styl a koníček na celý život.