Svícení bez kompromisů

Ceny elektrické energie stoupají prudce nahoru každým rokem, takže je logické, že se mnoho lidí snaží používat ji co nejméně, což je vzhledem k tomu, že na elektřinu je prakticky každý přístroj, který máte doma, poměrně složité. Obvykle tyto snahy spočívají hlavně v omezení svícení a obecně používání elektrických přístrojů, což ale zároveň znamená i snižování komfortu. Je možné však na to jít trochu více od lesa. Nejedná se sice o úplně nejlevnější řešení, ale z dlouhodobého hlediska se vám úspor podaří dosáhnout, dokonce velkých úspor. Chce to jen jediné – vyměnit světla, která dnes používáte za daleko modernější, za LED žárovky.
světelné žárovky

Cena není tak hrozná

Nebojte se, že se jedná o investici, která vás finančně může dostat do úzkých. LED žárovky jsou sice pořád dražší než většina jiných světelných zdrojů, ale jejich cena ani zdaleka nedosahuje takové výše, jako tomu bylo kupříkladu ještě před pěti nebo snad deseti lety. V současnosti se už dají pořídit za skutečně příjemné peníze. V případě, že i tak trochu váháte, nemusíte si jich kupovat hned deset najednou, ale pořiďte je jen do jedné dvou místností. Příliš toho neutratíte a mírné úspory dosáhnete, i když ne kdovíjak vysoké. K tomu, aby byl efekt co nejvyšší, je dobré mít LED žárovky v každém světle, které v domácnosti máte. Pak ušetříte za rok skutečně mnoho.
řada žárovek

Výhodou LED žárovek je nejen jejich úspornost, ale také variabilita. Můžete si koupit jak klasické tvary, tak i daleko zajímavější designové kousky. Samozřejmě, že čím propracovanější kontury bude žárovka mít, tím více si za ni připlatíte. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou i ve svítivosti, respektive barvě světla.
myšlenka technologie
Tam, kde si čtete, byste měli zvolit zdroj z vyšší svítivosti a s teplými barvami. Do ložnice se naopak hodí spíše studenější typy světel. Kdybyste si nevěděli rady, určitě se zeptejte prodávajícího, jistě vám rád poradí, kam kterou žárovku umístit.