Prudká pád cen špičkových chytrých telefonů

Čas shonů, hysterických nákupů, masového snižování cen, výprodejů, doprodejů, davů upocených těl a nové modely hlavně elektroniky. Ano, mluvíme o posvátném čase Vánoc, jejichž duch se s každým rokem stává méně poklidný a méně rodinný. Dárky se, navzdory Grinchově snaze, skutečně staly podstatou Vánoc i u nás. Vánoce jsou také čas snižování cen, což z této doby dělá ideální čas na koupi nové elektroniky.
Čím je pokles cen způsoben?
·         Představení nových modelů
·         Masové nakupování

Která elektronika jde s cenami dolů nejcitelněji?
Převážně se jedná o nejlepší a nejdražší druhy smartphonů, jako například iPhone, Sony Xperia, Samsung poslední řady nebo Huawei p9. Všeobecně se jedná o špičkové chytré telefony, které si pod dvanáct tisíc korun nekoupíte. U levnějších standardních modelů je také šance na slevu, ale ta se nepohybuje v řádech tisíců korun, jako u vrcholových modelů.
Nejlepší nabídky
1.       Sony Xperia X Performance
·         Červenec: 18 500 Kč
·         Říjen: 15 200 Kč
2.       IPhone 6
·         Červenec: 19 800 Kč
·         Říjen: 17 200 Kč

Nevýhody a chytáky
Zlevněná elektronika s sebou však může přinášet i nedostatky, chyby a vady. Například tablety, které jsou v akční nabídce a cenově se od té původní liší v řádu až několika tisíc korun, často neobsahuje nějakou zásadní vlastnost, například programy v češtině nebo systém. Také se může stát, že si zakoupíte telefon, který není určený pro české sítě, takže vám bude fungovat, ale nepřipojíte se na internet. Proto je dobré si telefon i člověka, který vám ho prodává, dobře prohlédnout. Není na škodu navštívit také různé informativní stránky a prohlédnout si recenze lidí, kteří daný model vlastní, nebo si zakoupili telefon u stejného obchodníka či obchodní sítě jako vy.

Na co se zaměřit při výběru telefonu?
–          Kvalitu zpracování
–          Použité materiály
–          Odolnost
–          Rychlost procesoru
–          Rozměry