Používání chemie do bazénu

Abyste zajistili, že voda v bazénu bude hezky čistá, tak je potřeba zvolit vhodnou chemii. Pro optimální a postupně působící dávku použijte plovák.

Používání chemie do bazénu

Vhodné přípravky

Vlastní bazén je rozhodně dost velká výhoda, protože jej můžeme používat kdykoliv se nám zachce, a ještě k tomu tu máme své soukromí, a proto si jej řada lidí pořídí třeba na zahradu a následně si jej celou sezónu užívají i s blízkými. Takový bazén potřebuje údržbu, aby v něm byla stále hezké voda a my se v ní mohli bezpečně koupat. Kromě mechanického čištění tu máme i chemické, přičemž tím se budeme dnes zabývat. Když zvolíme správnou chemii ve správném množství, tak budeme mít dobře nakročeno k tomu, aby voda byla skutečně čirá.

chemické přípravky

Prvotním krokem je zkontrolovat hladinu pH, k čemuž složí různé typy testů. V případě, že se budeme pohybovat mimo ideální hodnotu, tak použijte přípravek, který ji potřebě upraví. Následně se používá chlór, jenž má zároveň dezinfekční účinky. Chlór šok dostane látku rychle do vody, takže se požívá na začátku sezóny či při silném znečištění, protože jinak je tu ten klasický.

Bazénové plováky

Chemie může být v různých podobách, přičemž každá má svá specifika a možné výhody. Obecně však platí, že čím větší je balení, tak tím více peněz ušetříme. Důležité je rozhodně dodržovat návod od výrobce a dávkování. To se nejčastěji odvíjí podle objemu vody v bazénu, aby látky ve vodě bylo ideální množství. Velmi oblíbené řešení jsou plováky do bazénu, protože ty nám skutečně usnadní práci. Nakoupíme si vhodnou chemie v podobě tablet a ty vložíme do plováku, který nám plave na vodní hladině.

čitá voda

Vzhledem k tomu, že je účinná látka slisovaná do tablet, tak ty se nám postupně ve vodě rozpouští a tím se nám postupně a rovnoměrně dostane do vody daná látka. Samotný plovák není vůbec drahý, takže se ve finále může investice vyplatit. Všechna základní chemie se v tomto provedení prodává, takže se nemusíte bát, že byste ji ve formě tablet nemohli nikde sehnat. Každý plovák je určen pro tablety určité hmotnosti, přičemž často je to 20g.