Postavte si terasu na míru!

Jakmile nás slunce po dlouhém zimním období pošimrá svými teplými paprsky, okamžitě to člověka táhne ven, ať už dělá cokoli. Jenže ne vždy je snadné skloubit pobyt venku a práci se vším, co k ní potřebujeme. Ideálním řešením v takové situaci je terasa.
Terasa je ideálním kompromisem mezi komfortem vnitřního prostředí domu a zahradou. Máte zde po ruce vše, co potřebujete, a přitom jste venku. Je to jako mít pokoj v přírodě. A záleží jen na vás, jak si ji zařídíte. Může být krytá i nekrytá, zhotovená ze dřeva i kamene, případně i z dalších materiálů. Upravená k venkovní relaxaci, třeba u bazénu, ke grilování, anebo také k práci. Na terase se dá podnikat mnoho věcí a záleží jen na vás, jak ji upravíte.
křeslo na terase, vstup do domu
Takže pokud vy sami doposud žádnou terasu nemáte, neváhejte si ji pořídit!
Ti, kteří ji chtějí mít hned a nechtějí do ní investovat svou práci a čas, si ji mohou objednat na míru. Ti, kteří jsou zruční a kreativní se mohou do její výroby pustit svépomocí.
Jisté je, že když si terasu zhotovíte sami, bude přesně taková, jakou ji potřebujete mít, a to až do toho posledního detailu. Navíc vás její výroba vyjde levně, protože zaplatíte pouze za materiál, kdežto práci odvedete sami, a ještě vás to bude bavit.
posezení na střešní terase
Ideálním konstrukčním materiálem pro výrobu terasy je dřevo. Krásně vypadá, dokonale zapadá do zahrady, a dobře se s ním pracuje. Pakliže budete přístřešek zhotovovat svépomocí, jistě vám přijdou vhod dřevěné hranoly a terasová prkna.
Existuje mnoho druhů dřevin, ze kterých si můžete terasová prkna pořídit. K oblíbeným patří jak evropské, tak tropické exotické dřeviny. Nicméně velkou výhodou sibiřských a zdejších dřevin je, že si dobře rozumí s naším klimatem suchého léta a mrazivé zimy, takže nepraskají a nemění svůj tvar. Zkrátka právě s nimi bude vaše terasa bezvadná.