Návrhy dětských pokojů

Každý prostor, který se nachází v domě či bytě, by měl být estetický. Kromě toho, by měl také splňovat funkci a v neposlední řadě také odpovídat účelu. Každý by se v něm měl cítit dobře a to za každé situace. Vždy byste se měli zamyslet nad jeho konceptem.

640__cam1v1

Návrhy dětských pokojů By design je potřeba nikdy nepodceňovat.
Jestliže existuje něco, co je opravdu důležité, pak je to vhodná dispozice. Je potřeba, aby dítě spalo v pohodlném a také uzavřeném koutě. Nikdy ne pod oknem nebo v průchodu mezi oknem a dveřmi. Něco takového se dá velmi snadno vyřešit.
Pokud se v pokojíčku nachází více než jedno dítě, je potřeba zajistit, aby byl prostor rovnocenný. Je potřeba pracovat s umírněnými barvami a je třeba také dbát na rozdílná pohlaví dětí.

Důležité je také zónování, i když mu mnohdy mnozí nevěnují takovou pozornost, jaká je skutečně třeba. Je potřeba vyčlenit prostory ke všelijakým účelům. Velmi vhodné je, pokud použijete pro rozdělení místnosti závěsy nebo záclonky.
Prostor můžete snadno využít i do výšky. Zamyslet se můžete nad patrovými postelemi, zavěšenými skříňkami apod.
Pamatujte si, že nikdy nesmíte podcenit osvětlení. Je mnohem lepší, pokud ho bude více, než méně. Kombinovat můžete jak denní světlo, tak i doplňkové. Pracovní plocha by měla být vždy nejblíže oknu.

640_rozankovi-mini-2

Nejdůležitější při návrhu dětského pokoje je komunikace se samotným dítětem. Možná vás to překvapí, ale dítě již od 4 let má na spoustu věcí svůj vlastní názor. Při tvorbě nového pokojíčku je třeba, aby se na návrhu také podílelo, protože přeci chcete, aby se v něm cítilo bezpečně.
Opomenout nesmíme ani dekorace. Ty, které můžete sehnat v designových obchodech, jsou sice hezké, ale dítě bude nejšťastnější, pokud si bude moct vybrat to, co se mu líbí. Opravdu dbejte na to, abyste mu dali prostor, alespoň u svého pokojíčku.
Důležitý je také dostatek úložných prostorů, kterých jak je známo, není nikdy dost.