Jak fungují finanční poradci

Pokud se obrátíte na finančního poradce, očekáváte kvalitního odborníka, jenž vám poradí, co nejlepšího máte udělat se svými penězi. Takový vám ušetří spoustu času a nakonec i samotných financí, neboť ví o všech různých slevách a nabídkách, o kterých jinak nemáte šanci se dozvědět ani v bance na přepážce. Pokud máte štěstí, takového odborníka najdete.Ale často můžete doplatit na nepoctivého poradce, který vám zbytečně zruší smlouvu a uzavře novou jen kvůli provizi, která ho za to čeká.
 poradenství
PROFESE PRO KAŽDÉHO?
Prohlásit se za finančního poradce není nic těžkého. Nepotřebujete ekonomické vzdělání ani maturitu, někdy ani nemusíte složit žádnou zkoušku ze znalosti finančního trhu či projít odborným školením. A nejspíše budete na konci řetězce, kde na žádné velké peníze ani nedosáhnete. Ty totiž půjdou lidem nad vámi.
 
PYRAMIDOVÝ SYSTÉM
Nábor finančních poradců představuje často multilevelový princip. Po zaplacení vstupního poplatku  vás práce snů rozhodně nečeká. Budete objíždět a nahánět klienty, prodávat jim různé finanční produkty jako pojistky nebo úvěry, ovšem hlavně shánět další lidi do své skupiny, motivovat je velkými penězi a úspěšnou kariérou. Na skutečné poradenství přitom zbyde jen málo času.
 manažerské poradenství
ZÁVISLOST NA VYSOKÝCH PROVIZÍCH
Čím více smluv uzavře finanční poradce s klienty, tím více peněz pochopitelně má z odměn. Tak dochází k tomu, že se lidem dávají podepsat i nevýhodné smlouvy nebo takové, které ani klient nepotřebuje. Bude tomu učiněna přítrž a skončí konečně lovci provizí, abychom se dočkali pouze kvalitního finančního poradenství? Mohlo by to vypadat např. tak, že zprostředkovatel dostane jednorázovou odměnu, ale když klient smlouvu do určité doby vypoví, tak by musel poměrnou část provize vrátit. O klienta je přece třeba se starat, ale nikoliv tak, aby smlouvy vypovídal.