Výbojka 400W

V dnešní době lze na trhu najít opravdu velkou spoustu výbojek, ale i žárovek, takže je rozhodně z čeho vybírat. Často se liší nejen barevností, ale i funkčností. Těch kritérií bychom ale našli daleko více.
My se dnes zaměříme především na výbojky, které se začínají dostávat do popředí v elektro obchodech.
Druhy výbojek jsou hned tři. Existují rtuťové, sodíkové nebo matalhalogenidové. A dále poté náhrada Led.výbojka v interiéru
Rtuťové mají velkou výhodu v tom, že mají nízké náklady na pořízení a k tomu všemu není potřeba elektrický zapalovač, což jistě ocení ti, kteří jej nevlastní. Barva je většinou studená bílá.
Sodíkové mají velmi vysokou účinnost a stálou barevnost. Za nevýhodu by někteří mohli považovat to, že barva je pouze oranžová.
Metalhalogenidové se používají tam, kde jsou kladeny nemalé nároky na barvu a v neposlední řadě také na kvalitu. Mohou se používat ve výlohách nebo na přechodech pro chodce. Postupně jsou ale nahrazovány těmi rtuťovými, vzhledem k tomu, že mají menší ekologickou zátěž.
Pokud bychom se zaměřili na Led svítidla, pak lze říci, že neexistuje konkurence svítidlům tohoto typu. Své místo si Led výbojky získaly snad všude, kde se dalo. Výhoda není pouze dobrá cena ale, ale také výborný světelný výkon. Právě u výbojek tohoto typu se lze setkat s výbojkou 400w. Ta je naprosto skvělým pomocníkem, který jste schopni pořídit za pár korun. Životnost výbojky je navíc více než 15 000 hodin, což je opravdu výhodné.žárovka v exteriéru
Možná že jste si stačili všimnout, že pokud výbojka 400w lightpark.cz svítí, hořák se vždy rozehřeje na teplotu, která není malá. Uvnitř je poté vysoký tlak, který brání tomu, aby vznikl výboj. U běžných svítidel se nic takového nepoužívá. Z bezpečnostních důvodů se něco takového používá zejména u automobilů.
Jestliže uvažujete nad pořízením Led výbojek do vaší domácnosti i vy, pak věřte, že rozhodně neuděláte chybu. Ba právě naopak. I vy se snadno můžete přidat k celé řadě spokojených zákazníků.

5/5 - (1 vote)