Jak na tvorbu webu

U tvorby webových stránek je klíčové, vyznat se v určitých termínech, které jsou v tomto procesu důležité.

Webhosting

Pod tímto pojmem si představme úložiště, na kterém je uložen web a odkud se naše internetové stránky spouštějí. Když tedy uživatel zadá do svého internetového prohlížeče doménu, ta směřuje na určité úložiště, odkud požadovaný web načte a zobrazí uživateli.


Doména

Zde nejde o nic složitějšího než www adresu webu

Redakční systém

Redakční systém je naprogramovaný systém, který dokáže zjednodušit tvorbu webu. Nemusíme tak nic programovat, jen si tento systém nainstalujeme na webhosting, přihlásíme se do něj pod svým heslem a můžeme vkládat obsah svého webu. V současné době je nejvyužívanějším a nejoblíbenějším redakčním systémem WordPress.

Šablona

Do redakčního systému je potřeba doinstalovat šablonu, která zajišťuje grafický vzhled webu a jeho zobrazování.
Nyní se přiblížíme jednotlivé kroky v procesu tvorby webových stránek. Co je potřeba krok po kroku udělat, abyste mohli web zprovoznit.


1)   Doména a webhosting

Pro registraci domény a zřízení webhostingu můžete využít nejvyužívanějšího českého poskytovatele těchto služeb – WEDOS. Zde se zaregistrujete a ověříte, zda je vámi tvolená doména volná. Pokud je volná, můžete si ji zaregistrovat. Jakmile máte svou doménu zaregistrovanou, tak je vám k ní rovnou nabídnut webhosting

2)   Instalace redakčního systému

Máme-li svou doménu i webhosting, potřebujeme na něj nainstalovat redakční systém, například prostřednictvím systému WordPress. K tomu využijeme automatický instalátor od WEDOSU, který najdete v Zákaznické administraci, když kliknete na Webhosting a ze seznamu webhostingů kliknete na ten, kam chcete redakční systém instalovat.


3)   Tvorba webu

Nakonec je potřeba doinstalovat do WordPressu šablonu, aby váš web dostal přesně takový vzhled, jaký chceme. Můžeme volit mezi velkým množstvím šablon, které jsou zdarma nebo těmi, které jsou placené.

Posted in Web